Հայաստան ակտիվ ցիկլոն է գալիս
Ակտիվ ցիկլոնի ներթափանցմամբ պայմանավորված՝ ապրիլի 14-ի երեկոյան ժամերից, 15-16-ին հանրապետության ողջ տարածքում սպասվում են տեղումներ։ Շիրակում, Լոռիում, Տավուշի նախալեռներում, Արագածոտնի, Կոտայքի և Վայց ձորի լեռնային շրջաններում, Գեղարքունիքում, Սյունիքի լեռնային և նախալեռնային գոտիներում կդիտվեն ձյան առատ տեղումներ, առանձին լեռնային մարզերում ձյան ծածկը կարող է հասնել 30-40սմ և ավել։
Հանրապետության հովտային և նախալեռնային գոտում, որտեղ առկա է պտղատուների ծաղկում, ցրտահարություններ չեն սպասվում։ Ապրիլի 17-19-ին տեղումները ժամանակավորապես կդադարեն, իսկ օդի ջերմաստիճանը բոլոր մարզերում աստիճանաբար կբարձրանա 10-12 աստիճանով։
.​Երևանում ապրիլի 14-ի երեկոյան, 15-16-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև: Ապրիլի 17-19-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
​.​Մարզերում ապրիլի 14-ի ցերեկը, 15-16-ին շրջանների մեծ մասում , ապրիլի 17-ի գիշերը` առանձին շրջաններում սպասվում են տեղումներ, առանձին հատվածներում՝ հորդառատ, լեռնային շրջաններում, ինչպես նաև Լոռու, Տավուշի և Սյունիքի նախալեռներում ձյան տեսքով:
Ապրիլի 17-ի ցերեկը, 18-19-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Քամին՝ հարավարևմտյան՝ 2-5մ/վ: Ապրիլի 14-16-ին առաձին վայրերում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 14-17մ/վ արագությամբ։ Օդի ջերմաստիճանն ապրիլի 15-ի ցերեկը կնվազի 2-4 աստիճանով, 17-19-ին աստիճանաբար կբարձրանա 10-12 աստիճանով։

Циклон принесет в Армению сильный снег и похолодание: где ждать сугробы?
В связи с проникновением активного циклона, с вечера 14 апреля и в течение 15-16 апреля по всей территории Армении ожидаются осадки, предупреждает Центр гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Армении.
Согласно информации, в Шираке, Лори, предгорьях Тавуша, горных районах Арагацотна, Котайка, Вайоц Дзора, а также в Гегаркунике, горной и предгорной зонах Сюника прогнозируются обильные снегопады. В отдельных горных областях Армении высота снежного покрова может достичь 30-40 см и более.
В долинах и предгорьях Армении, где началось цветение плодовых деревьев, заморозков не ожидается. С 17 по 19 апреля осадки временно прекратятся, а температура воздуха во всех областях республики начнет постепенно повышаться – на 10-12 градусов.
В Ереване вечером 14 апреля, а также 15-16 апреля местами ожидается дождь. В период с 17 по 19 апреля в столице будет без осадков.
Днем 14 апреля, 15-16 апреля в большинстве областей Армении, а также ночью 17 апреля местами ожидаются осадки. В некоторых районах они будут сильными. В горных регионах, а также в предгорьях Лори, Тавуша и Сюника осадки прогнозируются в виде снега.
Днем 17 апреля, с 18 по 19 апреля установится погода без осадков.
Ветер – юго-западный, 2-5 м/с. В отдельных районах 14-16 апреля возможны усиления ветра до 14-17 м/с.
Температура воздуха днем 15 апреля понизится на 2-4 градуса, а с 17 по 19 апреля будет постепенно повышаться – на 10-12 градусов.