Պետրոսը պետական բյուջեի հաշվին հանրայինով զբաղված էր ապազգային և ատելության խոսքի տարածմամբ. Նախկին պատգամավոր
«Երեկ Հ1-ով լսում եմ Պետրոսին և Արցախի ՄԻՊ Գեղամ Ստեփանյանին։ Պետրոսի որակների մասին նոր չի, որ պետք է իմանանք, բայց այն, որ նա հանրայինի եթերով ատելության խոսքի էր տարածում և պառակտում էր ազգը դա ուղղակի նողկալի էր»,-գրում է ԱԺ նախկին պատգամավոր Արմեն Եղիազարյանը։
«Իրան չհասկացողի տեղ դնելով, անիմաստ մանիպուլացիաների ենթակելով Գեղամի խոսքն ու փաստարկները, արցախցուն և հային տարանջատելով մենք և դուքի, Պետրոսը պետական բյուջեի հաշվին հանրայինով զբաղված էր ապազգային և ատելության խոսքի տարածմամբ։
Եվ քանի որ արդեն "օրինական" է հանրային եթերով ատելության խոսքի տարածումը, ես ևս կտարանջատեմ ժողովրդին, մենք` հայերս և դուք` ապազգային տարրերը, իշխանության գլխավորությամբ։

Former MP Armen Yeghiazaryan has lambasted Public TV host Petros Ghazaryan for what he describes as the promotion of hate speech and national division.
"Last night, I watched Petros interview Artsakh Human Rights Defender Gegham Stepanyan on the Public TV. While many are already familiar with Petros’s character, it was simply disgusting to see him use public airtime to spread hatred and divide the nation," Yeghiazaryan wrote on social media on Tuesday.
He accused Ghazaryan of distorting Stepanyan’s comments through manipulations.
"Feigning ignorance, he twisted Gegham's remarks through manipulations, drawing a line between the Artsakh people and Armenians. Petros was using taxpayer money to pursue an anti-national agenda and promote hate speech on state television,” the former MP stated.