Առաջիկա օրերին սպասվում են տեղումներ, կդիտվեն ձյան առատ տեղումներ
Ակտիվ ցիկլոնի ներթափանցմամբ պայմանավորված, ապրիլի 15-ի ցերեկը, 16-ին հանրապետության ողջ տարածքում սպասվում են տեղումներ։ Շիրակում, Լոռիում, Տավուշի նախալեռներում, Արագածոտնի, Կոտայքի և Վայոց ձորի լեռնային շրջաններում, Գեղարքունիքում, Սյունիքի լեռնային և նախալեռնային գոտիներում կդիտվեն ձյան առատ տեղումներ, առանձին լեռնային մարզերում ձյան ծածկը կարող է հասնել 30-40սմ և ավելի։
«Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի հաղորդմամբ, հանրապետության հովտային և նախալեռնային գոտում, որտեղ առկա է պտղատուների ծաղկում, ցրտահարություններ չեն սպասվում։ Ապրիլի 17-19-ին տեղումները ժամանակավորապես կդադարեն, իսկ օդի ջերմաստիճանը բոլոր մարզերում աստիճանաբար կբարձրանա 10-12 աստիճանով։
Հայաստանի տարածքում ապրիլի 15-ի ցերեկը, 16-ին շրջանների մեծ մասում, ապրիլի 17-ի գիշերը, 20-ի ցերեկն` առանձին շրջաններում սպասվում են տեղումներ, առանձին հատվածներում հորդառատ, լեռնային շրջաններում, ինչպես նաև Լոռիի, Տավուշի և Սյունիքի նախալեռներում ձյան տեսքով: Ապրիլի 17-ի ցերեկը, 18-19-ին, 20-ի գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Քամին՝ հարավարևմտյան՝ 2- 5մ/վ: Ապրիլի 15-16-ին առաձին վայրերում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 14-17մ/վ արագությամբ։
Օդի ջերմաստիճանն ապրիլի 15-ի ցերեկը կնվազի 2-4 աստիճանով, 17-20-ին աստիճանաբար կբարձրանա 10-12 աստիճանով։
Երևանում ապրիլի 15-ի ցերեկը, 16-ին ժամանակ առ ժամանակ , 20-ին երեկոյան ժամերին սպասվում է անձրև: Ապրիլի 17-19-ին, 20-ի գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։

Армения во власти циклона: снег до 40 см и похолодание 15–16 апреля
В связи с проникновением активного циклона, днем 15 апреля, а также 16 апреля по всей территории Армении ожидаются осадки, предупреждает Центр гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Армении.
Согласно информации, в Шираке, Лори, предгорьях Тавуша, горных районах Арагацотна, Котайка, Вайоц Дзора, а также в Гегаркунике, горной и предгорной зонах Сюника прогнозируются обильные снегопады. В отдельных горных областях Армении высота снежного покрова может достичь 30-40 см и более.
В долинах и предгорьях Армении, где началось цветение плодовых деревьев, заморозков не ожидается. С 17 по 19 апреля осадки временно прекратятся, а температура воздуха во всех областях республики начнет постепенно повышаться – на 10-12 градусов.
Согласно прогнозам синоптиков, днем 15 апреля, 16 апреля в большинстве областей Армении, а также ночью 17 апреля, днем 20 апреля местами ожидаются осадки. В некоторых районах они будут сильными. В горных регионах, а также в предгорьях Лори, Тавуша и Сюника осадки прогнозируются в виде снега.
Днем 17 апреля, с 18 по 19 апреля, ночью 20 апреля установится погода без осадков.
Ветер – юго-западный, 2-5 м/с. В отдельных районах 15-16 апреля возможны усиления ветра до 14-17 м/с.
Температура воздуха днем 15 апреля понизится на 2-4 градуса, а с 17 по 20 апреля будет постепенно повышаться – на 10-12 градусов.
В Ереване днем 15 апреля, а также 16 апреля время от времени, 20 апреля в вечерние часы ожидается дождь. В период с 17 по 19 апреля, ночью 20 апреля в армянской столице будет без осадков.