Ասեք լոկ մեկ զիջում Ադրբեջանի կողմից. Օհանյանը՝ Փաշինյանին
«Կատարվում են Ադրբեջանի  կողմից առաջարկությունները, պահանջները շատանում են։ Կարծում եմ՝  ձեր վերջին խոսքում կարող եք ասել՝ գոնե լոկ մեկ զիջում Ադրբեջանի կողմից, որն իրականացվել է  խաղաղության պայմանագրի ողջ գործընթացի ընթացքում»,-ԱԺ-ում ՀՀ կառավարության ծրագրի (2021-2026 թթ.) 2024 թվականի կատարման ընթացքի և արդյունքների մասին փաստաթղթի քննարկման ասաց «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանը՝ դիմելով նիստին ներկա Նիկոլ Փաշինյանին։
Ըստ նրա, երբ ասվում է՝ «մենք պատրաստ ենք ստորագրել խաղաղության պայմանագիրը», դրան զուգահեռ Մինսկի խմբի լուծարման պայմանագիրը՝ համադրությամբ հետագայում Սահմանադրության փոփոխության հետ,  որն Ադրբեջանի  պարտադրմամբ է իրականացվում, ոչնչացվում է Արցախի անձնագիրը, վտանգի  տակ են դնում Հայաստանի անձնագիրը։

Opposition leader urges Pashinyan to name 'a single concession' made by Azerbaijan
At Thursday’s parliamentary debates on the implementation of the Armenian government’s 2021-2026 action plan in 2024, Seyran Ohanyan, the leader of the opposition Hayastan faction, strongly criticized Prime Minister Nikol Pashinyan’s handling of the peace process with Azerbaijan.
“Azerbaijan’s proposals are being fulfilled, yet their demands keep growing. I believe in your closing remarks you should at least name a single concession made by Azerbaijan throughout the peace deal negotiations,” Ohanyan said, addressing the premier.
He further criticized the government's readiness to sign a peace agreement with Azerbaijan simultaneously with the dissolution of the OSCE Minsk Group and the constitutional changes demanded by Baku.