Ասեք լոկ մեկ զիջում Ադրբեջանի կողմից. Օհանյանը՝ Փաշինյանին
«Կատարվում են Ադրբեջանի  կողմից առաջարկությունները, պահանջները շատանում են։ Կարծում եմ՝  ձեր վերջին խոսքում կարող եք ասել՝ գոնե լոկ մեկ զիջում Ադրբեջանի կողմից, որն իրականացվել է  խաղաղության պայմանագրի ողջ գործընթացի ընթացքում»,-ԱԺ-ում ՀՀ կառավարության ծրագրի (2021-2026 թթ.) 2024 թվականի կատարման ընթացքի և արդյունքների մասին փաստաթղթի քննարկման ասաց «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանը՝ դիմելով նիստին ներկա Նիկոլ Փաշինյանին։
Ըստ նրա, երբ ասվում է՝ «մենք պատրաստ ենք ստորագրել խաղաղության պայմանագիրը», դրան զուգահեռ Մինսկի խմբի լուծարման պայմանագիրը՝ համադրությամբ հետագայում Սահմանադրության փոփոխության հետ,  որն Ադրբեջանի  պարտադրմամբ է իրականացվում, ոչնչացվում է Արցախի անձնագիրը, վտանգի  տակ են դնում Հայաստանի անձնագիրը։

Сейран Оганян – Пашиняну: Назовите хотя бы одну уступку со стороны Азербайджана
Во время обсуждения в Национальном Собрании Армении отчета о ходе и итогах исполнения в 2024 г. программы правительства РА (2021-2026) руководитель оппозиционной фракции «Армения» Сейран Оганян обратился к Николу Пашиняну, присутствующему на заседании.
«Выполняются все предложения Азербайджана, при этом требований Баку становится все больше. Думаю, в своем заключительном слове вы могли бы назвать хоть одну уступку, которую Баку сделал в рамках всего процесса по мирному соглашению», – отметил Оганян.
По его словам, говорится о готовности Армении «подписать мирное соглашение», параллельно – заявление об упразднении Минской группы ОБСЕ, о подготовке к изменению Конституции, происходящей под диктовку Азербайджана, уничтожается паспорт Арцаха. Как он указал, все это в перспективе ставит под угрозу и паспорт Армении.