Ադրբեջանը կրակել է Խոզնավար բնակավայրի ուղղությամբ, վնավել է ըներից մեկի տանիքում տեղադրված արևային ջրատաքացուցիչը. ՊՆ
14:28 21/04/2025
Ապրիլի 20-ին՝ ժամը 02:30-ի սահմաններում, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել Սյունիքի մարզի Խոզնավար բնակավայրի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով վնասվել է գյուղի բնակելի տներից մեկի տանիքում տեղադրված արևային ջրատաքացուցիչը:  ՀՀ պաշտպանության նախարարության հաղորդմամբ, տուժածներ չկան:
«Ադրբեջանական կողմին կոչ ենք անում հետաքննել Խոզնավարի բնակելի տան գնդակոծման փաստը և հանդես գալ հրապարակային պարզաբանումներով։
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմն առաջարկել է հրադադարի ռեժիմի խախտման դեպքերի և/կամ այդ մասին տեղեկությունների հետաքննության Հայաստան-Ադրբեջան համատեղ մեխանիզմ ստեղծել, ինչին մինչև օրս Ադրբեջանը չի արձագանքել»,- նշում են ՊՆ-ից։

Минобороны Армении: Подразделения ВС Азербайджана открыли огонь в направлении села Хознавар Сюникской области
14:36 21/04/2025
20 апреля в районе 02:30 подразделения ВС Азербайджана открыли огонь в направлении села Хознавар Сюникской области Армении, в результате чего был поврежден солнечный водонагреватель, установленный на крыше одного из жилых домов, сообщает пресс-служба министерства обороны РА.
«Призываем азербайджанскую сторону расследовать факт обстрела жилого дома в Хознаваре и выступить с публичными разъяснениями.
Напомним, что аппарат премьер-министра Республики Армения предложил создать совместный механизм Армения-Азербайджан для расследования случаев нарушения режима прекращения огня и/или информации об этом. Однако Азербайджан до сих пор не отреагировал на данное предложение», - говорится в сообщении пресс-службы армянского оборонного ведомства.