Ադրբեջանական կրակահերթերն ունեն նպատակաուղղված բնույթ և կոնկրետ թիրախավորում. Աբրահամյան
«Ադրբեջանական գործողությունները սահմանամերձ ուղղություններում` հատկապես Խնածախի ու Խոզնավարի ուղղությամբ, գնալով առավել թիրախային են դառնում:
Մարդկանց հետ զրույցներն ու ՊՆ` որոշակի պարբերականությամբ ներկայացվող հաղորդագրությունները, ցույց են տալիս, որ ի տարբերություն խախտումների առաջին փուլին, ադրբեջանական կրակահերթերն ունեն նպատակաուղղված բնույթ և կոնկրետ թիրախավորում:
Ես չեմ պնդում, որ ճանապարհը նյարդ ցույց տալն է կամ հախուռն գործողությունների դիմելը, սակայն այս իրադրային փոփոխությունն անընդհատ, թեև դանդաղ, սակայն վտանգավորության աճ են արձանագրում:
Իշխանությունն ակնհայտորեն իրադրությանն անհամաչափ է գործում` տեղեկատվական, դիվանագիտական դաշտում և կոնկրետ «հողի վրա», ինչն առաջին հերթին իր բացասական ազդեցությունն է թողնում սահմանամերձ բնակավայրերում ապրող մարդկանց վրա, հատկապես, որ գործող կառավարիչների կեցվածքն ու գործելակերպը բնակչության մեծամասնության համար վստահություն չեն առաջացնում»:

Тигран Абрамян: Азербайджанские обстрелы носят целенаправленный характер, у них конкретные мишени
Азербайджанские действия в приграничных направлениях – особенно в направлении Хнацаха и Хознавара в Сюникской области Армении – становятся все более прицельными, написал секретарь фракции «Честь имею» Национального Собрания Армении Тигран Абрамян на своей странице в социальной сети Facebook.
По словам депутата, разговоры с местными жителями и периодически публикуемые сообщения министерства обороны Армении показывают, что, в отличие от первоначального этапа нарушений, азербайджанские обстрелы теперь носят целенаправленный характер, у них конкретные мишени.
«Я не утверждаю, что нужно двигаться по пути демонстрации нервозности или прибегать к импульсивным действиям, однако это изменение обстановки, пусть и медленно, но фиксирует рост уровня опасности.
Власти явно действуют несоразмерно ситуации – как в информационном, дипломатическом поле, так и непосредственно "на земле", что, в первую очередь, негативно сказывается на проживающих в приграничных населенных пунктах людях.
Особенно учитывая то, что поведение и стиль действий нынешних управленцев не вызывают доверия у большинства населения», – отметил Абрамян.