Նոր Նորքի թաղապետարանում տեղի ունեցած դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ
Այսօր Նոր Նորք վարչական շրջանի ղեկավարի աշխատակազմում տեղի ունեցած դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ՝ Քրեական օրենսգրքի 195-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 5-րդ կետերի հատկանիշներով (մի խումբ անձանց կողմից ֆիզիկական ներգործությունը)։ Այս մասին հայտնում են ՔԿ մամուլի խոսնակ Կիմա Ավդալյանը։
Հիշեցնենք, որ այսօր առավոտյան Նոր-նորք վարչական շրջանի ղեկավարի աշխատակազմում թաղապետարանի աշխատակիցները՝ թաղապետի մասնակցությամբ ծեծի են ենթարկել ակտիվիստ Արթուր Չախոյանին, որը թաղապետարան էր եկել մասնակցելու հանրային քննարկմանը։ Ոստիկաններն Չախոյանին տարել էին ոստիկանություն, այնուհետև նա տեղափոխվեց հիվանդանոց։

По факту инцидента в администрации ереванского района Нор Норк начато уголовное производство
По факту инцидента, произошедшего сегодня в аппарате главы ереванского административного района Нор Норк, инициировано уголовное производство – по признакам пунктов 1 и 5 части 2 статьи 195 УК (физическое воздействие группой лиц) РА. Об этом сообщила пресс-секретарь Следственного комитета Армении Кима Авдалян.
Напомним, сегодня утром в аппарате главы Нор Норка сотрудники районной администрации при участии главы района избили активиста Артура Чахояна, пришедшего в районную администрацию для участия в общественном обсуждении. Полицейские подвергли Чахояна приводу в отделение, затем его доставили в больницу.