ՔՊ առաջադրած թեկնածուներն ընտրվեցի ԲԴԽ անդամներ
ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը Բարձրագույն դատական խորհրդի անդամի պաշտոնում առաջադրել էր Արմենուհի Հարությունյանի, Աշոտ Հայրապետյանի և Անահիտ Աբրահամյանի թեկնածությունները:
Ութերորդ գումարման Ազգային ժողովի հաշվիչ հանձնախմբի նախագահ Նարեկ Բաբայանն ԱԺ մայիսի 7-ի նիստում ներկայացրել է կայացած գաղտնի քվեարկության արդյունքները: Նշվել է, որ 107 պատգամավորից քվեարկությանը մասնակցել է 68-ը, անվավեր քվեաթերթիկներ չեն եղել: Ձայները բաշխվել են հետևյալ կերպ. Արմենուհի Հարությունյանի թեկնածությանը կողմ է քվեարկել 68, Աշոտ Հայրապետյանի թեկնածությանը՝ 68, իսկ Անահիտ Աբրահամյանի թեկնածությանը կողմ է քվեարկել 67, դեմ՝ 1 պատգամավոր:

Выдвинутые партией Пашиняна кандидаты избраны членами Высшего судебного совета
Фракция правящей партии "Гражданский договор" Национального Собрания Армении выдвинула кандидатуры Арменуи Арутюнян, Ашота Айрапетяна и Анаит Абрамян на должность члена Высшего судебного совета (ВСС).
7 мая на заседании парламента председатель Счетной комиссии НС восьмого созыва Нарек Бабаян представил результаты тайного голосования. Отмечено, что в голосовании из 107 депутатов приняли участие 68, недействительных бюллетеней не было. Голоса распределились следующим образом: за кандидатуру Арменуи Арутюнян проголосовали 68 депутатов, за кандидатуру Ашота Айрапетяна – 68, за кандидатуру Анаит Абрамян – 67, против – 1 депутат.