Գուցե առաջիկայում «խաղաղության պայմանագրի» ստորագրման հարցով լավ նորություններ լինեն. Արարատ Միրզոյան
13:25 09/05/2025
«Խաղաղության պայմանագրի ստորագրման հարցով գուցե առաջիկայում լավ նորություններ լինեն», - Հաղթանակի զբոսայգում «Ազատության» հարցին ի պատասխան այսօր ասաց արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը:
Հարցին՝ կա՞ն բանակցություններ, Ադրբեջանի նախապայմանների շո՞ւրջ են, Ա. Միրզոյանն ասաց. «Ամեն ինչ ասված է, ըստ էության, թարմացնելու տեղեկատվություն այս պահին չկա, մենք ինչպես պատրաստ էինք վայրկյան առաջ սկսել այդ ուղղությամբ խորհրդակցություններ, այնպես էլ հիմա ենք պատրաստ:
Ցավոք սրտի, տարբեր հայտարարություններ ենք լսում ադրբեջանական կողմից, առայժմ առաջընթաց չկա, բայց խոսակցություն կա, և ինչպես ցանկացած բանակցության դեպքում համբերությամբ զինվենք, գուցե առաջիկայում լավ նորություններ լինեն»։

Арарат Мирзоян: Возможно, в ближайшем будущем появятся хорошие новости в вопросе подписания «мирного договора»
15:43 09/05/2025
«Возможно, в ближайшем будущем появятся хорошие новости в вопросе подписания мирного договора», – заявил в ответ на вопрос радио «Азатутюн» в парке Победы в Ереване 9 мая министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян.
На вопрос о том, ведутся ли сейчас переговоры с Баку, и если да, то ведутся ли они вокруг предварительных условий Азербайджана, Мирзоян указал: «Все уже сказано, по сути, на данный момент новой информации нет. Мы по-прежнему готовы как можно скорее начать консультации в этом направлении (подписания согласованного текста мирного соглашения. – Ред.).
К сожалению, мы слышим разные заявления с азербайджанской стороны, прогресса пока нет, но обсуждения идут, и, как и на любых переговорах, давайте запасемся терпением, возможно, в ближайшем будущем появятся хорошие новости».