Դուք «Ժիգուլի» եք ու մնալու եք «Ժիգուլի». Կոնջորյանը՝ ընդդիմությանը
«Եթե Հայաստանում լիներ բռնապետություն, դուք ուղղակի պապանձված կլինեիք և չէիք կարող գալ ու այս ամբիոնից այդպիսի բաներ խոսել»,-  ԱԺ ամբիոնից հայտարարեց «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը՝ դիմելով ընդդիմությանը, մասնավորապես «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արմենուհի Կյուրեղյանին։
Այնուհետև շարունակեց. «Ծաղրում եք, խաչակրաց արշավանք եք իրականացնում «Կրթվելը նորաձև է» շարժման նկատմամբ, ուզում եմ ասել՝ ոչ կրթվելը, ոչ նորաձևությունը ձեզ չեն սպառնում, դուք հանգիստ եղեք, դուք «Ժիգուլի» եք ու մնալու եք «Ժիգուլի»: Ի սկզբանե, ես ձեր կատարյալ բնորոշումը տվել եմ»։
Արծվիկ Մինասյանը տեղից ասաց. «Մի վիրավորեք»։
«Իրեն անձնապես չեմ վիրավորում, ձեր մտածողությունն եմ ներկայացնում։ Պարոն Մինասյան, չէ՞ինք լսում Կյուրեղյանի ելույթը։
Տգիտության մասին եք խոսում, բայց դուք տգիտության լաբորատոր նմուշ եք տեղով»,- հակադարձեց Կոնջորյանը։
«Ինչքան կարելի է հատկապես ձեր խմբակցության որոշ անդամների կողմից գալ և թիրախավորել վարչապետի կնոջը՝ հատկապես այդքան իջնելով, էժանանալով: Ես ուրիշ բացատրություն չեմ կարող գտնել բացի նրանից, որ դուք դժբախտ մարդ եք»,- ասաց նա:

Глава фракции партии Пашиняна – оппозиции: «Вы как были словно “Жигули”, так “Жигули” и останетесь»
«Если бы в Армении была диктатура, вы бы просто сидели как немые, а не выходили бы к этой трибуне с подобными речами», – с парламентской трибуны 13 мая заявил глава фракции партии власти «Гражданский договор» Айк Конджорян, обращаясь к оппозиции, в частности, к депутату от фракции «Армения» Арменуи Кюрегян.
«Высмеиваете, устраиваете настоящий крестовый поход против движения “Учиться модно” (запущенного фондом супруги Никола Пашиняна Анны Акопян „Мой шаг”. – Ред.). А я вам скажу: ни образованность, ни мода вам не грозят, будьте спокойны. Вы как были словно “Жигули”, так “Жигули” и останетесь. Я с самого начала дал вам точнейшую характеристику».
С места секретарь фракции «Армения» Арцвик Минасян предупредил: «Не оскорбляйте».
«Я не лично ее оскорбляю, а описываю ваше мышление. Господин Минасян, вы же слышали выступление Кюрегян? Говорите о невежестве, а сами – живой лабораторный образец невежества», – ответил Конджорян.
«Сколько можно, особенно от отдельных членов вашей фракции, слышать постоянные выпады в адрес жены премьер-министра, притом такими дешевыми, низкопробными методами. Я не нахожу этому другого объяснения, кроме как то, что вы – глубоко несчастный человек», – сказал Конджорян.