«Արամ Սարգսյան, փողերն ո՞ւր են, թե՞ էլի պետք է ասեք՝ Պուտինն է գողացել». Չախոյան
Ակտիվիստ Արթուր Չախոյանը նոր բացահայտումն է արել, այս անգամ Երևանի թիվ 137 մանկապարտեզի շինարարության վերաբերյալ։
«Այս տեսանյութով ձեզ եմ ներկայացում Արամ Սարգսյանի գլխավորած թալանչիների «Հանրապետություն» կուսակցության կոռուպցիան, թե ինչ աստիճանի են թաթախված կոռուպցիայի մեջ»,- տեսանութում ասում է Ա. Չախոյանը։
Նա հայտնում է, որ Երևանի թիվ 137 մանկապարտեզի շինարարը «Էկո բիլդինգն» է, որի տնօրենը «Հանրապետություն» կուսակության անդամ Կառլեն Մինասյանն է։ Չախոյանի խոսքով, Երևանի քաղաքապետրանին այն պետք է շահագործման հանձնված լիներ 2023 թվականի մայիսի 9-ին, սակայն մինչ օրս մանկապարտեզը չի գործում, փակ է, բաց Երևանի քաղաքապետարանն այս մանկապարտեզի համար Արամ Սարգսյանի կուսակցականին է վճարել 226 միլիոն դրամ։
«Արամ Սարգսյան, փողերն ո՞ւր են, թե՞ էլի պետք է ասեք՝ Պուտինն է գողացել, հո Պուտինը չի՞ եկել այդ մանկապարեզի գումարները թալանել, ձեզ են տվել»։
Չախոյանը նաև գրել է. «Հիմա էլ են ասելու, որ մանկապարտեզի համար գումար չի վճարվել։ Չէ՞ որ 226 միլիոն դրամ արդեն վճարվել է։ Հիմա էլ հո չեն ասելու, թե Չախոյանն է մեզ սադրել, որ շենքը ֆոտոշոփով տեղափոխել ենք, և այդ ամենը Պուտինն է կազմակերպել, քանի որ «թաղապետը» Բուչա է գնացել։
Մի խոսքով՝ Արամ Սարգսյանը իր թիմով, երկիրը թալանելով, «պայքարում է» երկրի ինքնիշխանության համար։ Իսկ թալանը քողարկելու համար թույն թեզ են հորինել, թե՝ բացի իրենցից, ամեն ինչում մեղավոր է Պուտինը։
Էդ ոնց է լինում էլի՝ մանկապարտեզի տենդերը իրենք շահում են, 226 միլիոն դրամ ստանում, իսկ հարցին՝ թե մանկապարտեզը ինչու երկու տարի չի գործում, որպես կռուտիտ կարան ասեն` Պուտինն է մեղավոր։ Ֆոտոշոփով շենք տեղափոխեն, 16-հարկանի շինության շինթույլտվություն ստանան, ու էլի կարան ասեն՝ Պուտինն է մեղավոր։
Լավ ա էլի՝ իրենք երկիրը թալանում են, բայց թալանի մեղավորը ես եմ ու Պուտինը։
Զավեշտալին այն է, որ ժողովուրդը էս դավաճան թալանչիների հեքիաթներին հավատում է։ Լավ, էս աստիճանի ստոր լկտիությանը ո՞նց կարելի է հավատալ։
Ժողովուրդ ջան, այս տեսանյութը անխնա տարածեք, որ բոլորը տեսնեն՝ ինչպիսին է Արամ Սարգսյանի գլխավորած թիմը։
Եթե Google-ում որոնեք Արամ Սարգսյանի սրտի «Էկո Բիլդինգ» ՍՊԸ-ն, շատ հետաքրքիր նյութերի կծանոթանաք, որոնցով էլ ավելի կհասկանաք, թե Արամ Սարգսյանը ինչ կապ ունի այս ընկերության հետ»։

Чахоян: «Арам Саргсян, где деньги? Или снова скажете – их украл Путин?»
Активист Артур Чахоян выступил с новым разоблачением – на этот раз по поводу строительства детского сада №137 в Ереване.
«В этом видео я представляю вам коррупцию возглавляемой Арамом Саргсяном партии грабителей "Республика", и показываю, насколько они погрязли в коррупции», – говорит Артур Чахоян в видеоролике.
Он сообщает, что строительством детского сада №137 в Ереване занимается компания Eco Building, директор которой – член партии «Республика» Карлен Минасян. По словам Чахояна, по плану здание должно было быть сдано в эксплуатацию 9 мая 2023 года, однако детский сад до сих пор не функционирует – он закрыт. Тем не менее, мэрия Еревана выплатила за этот детсад однопартийцу Арама Саргсяна 226 миллионов драмов.
«Арам Саргсян, где деньги? Или снова скажете – их украл Путин? Путин что ли прикарманил эти деньги  за детсад? Их же вам дали» – сказал активист.
Чахоян также написал:
«Сейчас снова будут утверждать, что деньги за детсад не выплачивались? Но ведь 226 миллионов драмов уже перечислены. Не станут же теперь говорить, что это Чахоян их спровоцировал, что здание было "перенесено" с помощью фотошопа, а все это организовал лично Путин, потому что "глава района" побывал в Буче?
Одним словом, Арам Саргсян со своей командой, разворовывая страну, "борется" за ее суверенитет. А чтобы прикрыть хищения – они придумали мощный тезис, мол, во всем виноват Путин, но никак не они сами.
Как же так получается: тендер на строительство детсада выигрывают они, 226 миллионов получают они, а когда спрашиваешь, почему детский сад уже два года не работает, они выкручиваются и говорят: "виноват Путин". Они «переносят» здание с помощью фотошопа, получают разрешение на строительство 16-этажного здания — и снова виноват Путин.
Вообще хорошо устроились: сами грабят страну, а виноваты в этом я и Путин.
Самое абсурдное, что народ верит в сказки этих предателей-грабителей. Как можно верить в такую низость и наглость?
Распространяйте это видео как можно больше – пусть все увидят, кто такие Арам Саргсян и его команда.
Если вы поищете в Google фирму Eco Building  – любимую компанию Арама Саргсяна – узнаете много интересного, что поможет вам еще лучше понять, как он связан с этой фирмой».
Напомним, политсовет партии «Республика» ранее выступил с заявлением в связи с жестоким избиением Артура Чахояна главой административного района Нор Норк.
«Партия "Республика" заявляет, что произошедшее в администрации района Нор Норк является явно спланированной и организованной провокацией, целью которой является не глава административного района, а независимость и суверенитет Республики Армения», – отметили в возглавляемой Арамом Саргсяном партии, добавив: «Мы считаем, что произошедшее является шагом против государственности, направленным из известных центров против позиции Армении в ЕС».