Հակակոռուպցիոն կոմիտեն մանրամասներ է հայտնում ՔԿ շենքից առանձնապես խոշոր չափերով գումար հափշտակելու դեպքի մասին
ՀՀ քննչական կոմիտեից ստացված հաղորդման հիման վրա ՀՀ քրեական օրենսգրքի 446–րդ հոդվածի 2–րդ մասի և ՀՀ քրեական օրենսգրքի 254–րդ հոդվածի 3–րդ մասի 2–րդ և 4–րդ կետերի հատկանիշներով ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ՝ ՀՀ քննչական կոմիտեի տնտեսական հանցագործությունների և մաքսանենգությունների քննության գլխավոր վարչության՝ Երևան քաղաքի Դեղատան 3 հասցեում գտնվող վարչական շենքից առանձնապես խոշոր չափերով գումար հափշտակելու դեպքի առթիվ։
Panorama.am-ին հակակոռուպցիոն կոմիտեից հայտնում են, որ քրեական վարույթով նախաքննության ընթացքում ձերբակալվել է մեկ անձ։ Հանցագործությունը բացահայտելու ուղղությամբ ձեռնարկվել և իրականացվում են լայնածավալ օպերատիվ–հետախուզական և ապացուցողական գործողություններ։

Антикоррупционный комитет Армении сообщает подробности о краже из здания СК суммы в особо крупном размере
14:47 23/05/2025
Антикоррупционный комитет Армении подтвердил информацию о краже хранящейся в качестве вещественного доказательства крупной суммы из Следственного комитета (СК).
«На основании поступившего из Следственного комитета РА заявления в Антикоррупционном комитете РА инициировано уголовное производство по части 2 статьи 446 УК РА и пунктам 2 и 4 части 3 статьи 254 УК РА – по факту похищения суммы в особо крупном размере из административного здания главного управления по расследованию экономических преступлений и контрабанды СК РА, расположенного на улице Дехатан, 3 в Ереване», – отметили в  Антикоррупционном комитете Армении.
Как указали в ведомстве, в ходе предварительного расследования задержан один человек. Проводились и проводятся широкомасштабные оперативно-розыскные мероприятия и действия по сбору доказательств для раскрытия преступления.
Предварительное расследование продолжается.