Երկուամյա Տիգրանի մարմնի վրա արտաքին զննությամբ վնասվածքներ չկան. ՔԿ
Մարմարիկ գետում այսօր հայտնաբերված  երկուամյա Տիգրանի մարմնի վրա արտաքին զննությամբ վնասվածքներ չկան, բռնության հետքեր չեն հայտնաբերվել։ Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեց ՔԿ մամուլի խոսնակ Կիմա Ավդալյանը։
«Նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն»,-ասաց նա։
Հիշեցնենք, որ այսօր 20-օրյա որոնումներից հետո ՆԳՆ փրկարար ծառայության աշխատակիցները Մարմարիկ գետում՝ Հրազդան ՋԷԿ-ի մոտակա կամրջի մոտ, հայտնաբերել են մայիսի 4-ից որոնվող երեխայի դին։ Ժամը 11։11-ին փրկարարները գետից դուրս են բերել Տ․ Պ․-ի (ծնված 2023 թ․) դին։
Դեպքի վայր են ժամանել մեծ թվով իրավապահներ։
Մայիսի 4-ին, ժամը 11։47-ին Կոտայքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Մարմարիկ գյուղի 3-րդ փողոցի տներից մեկի բակից 2 տարեկան երեխան կորել է (տան մոտակայքով հոսում է Մարմարիկ գետը). անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը: Մայիսի 4-24-ը որոնողական աշխատանքներին ներգրավված են եղել ընդհանուր 1591 փրկարարական ծառայող և ոստիկանության շուրջ 800 ծառայող։

При внешнем осмотре на теле 2-летнего Тиграна следов насилия нет – СК Армении
При внешнем осмотре на обнаруженном сегодня в реке Мармарик теле 2-летнего Тиграна травм или следов насилия не обнаружено, сообщила Panorama.am пресс-секретарь Следственного комитета Армении Кима Авдалян.
«Назначена судебно-медицинская экспертиза тела», – указала она.
Ранее в субботу в МВД Армении сообщили, что около 10:40 сотрудники Спасательной службы в реке Мармарик близ моста около Разданской ГЭС, обнаружили тело ребенка, разыскиваемого с 4 мая.
В 11:11 спасатели вытащили из реки тело Т.П. (2023 г.р.).
На месте происшествия работают множество правоохранителей.
Напомним, 4 мая в 11:47 в центр управления кризисными ситуациями Котайкского областного спасательного управления поступил сигнал о том, что со двора одного из домов по 3-й улице в селе Мармарик (рядом с домом протекает река Мармарик) пропал двухлетний ребенок.
Всего в поисковых работах с 4 по 24 мая были задействованы 1591 спасатель и около 800 служащих полиции.