Երկու դպրոցահասակ աղջիկների մահվան վթարի գործով քառանիվի վարորդը կալանավորվեց
Ծաղկաձորում մայիսի 24-ին դպրոցահասակ երկու աղջիկների մահվան պատճառ դարձած վթարի գործով  քառանիվի վարորդը կալանավորվեց։ Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեց ՔԿ խոսնակ Կիմա Ավդալյանը։
Հիշեցնենք, որ քառանիվի վթարի հետևանքով ևս երկու դպրոցահասակ աղջիկ տեղափոխվել էր հիվանդանոց։ Նրանցից մեկը վիրահատվել է, դեռ գտնվում է բժիշկների հսկողության ներքո։
Դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ՝ Քրեական օրենսգրքի 342-րդ հոդվածի 4-րդ մասի հատկանիշներով։ 342 հոդվածը վերաբերում է ճանապարհային երթևեկության անվտանգության ապահովմանն ուղղված պահանջները կամ ճանապարհային երթևեկության կամ տրանսպորտային միջոցների շահագործման անվտանգությունն ապահովող կանոնները խախտելուն։ Չորրորդ հոդվածը սահմանում է.
Ավտոմեքենա կամ մեխանիկական այլ տրանսպորտային միջոց վարող անձի կողմից ճանապարհային երթևեկության անվտանգության ապահովմանն ուղղված պահանջ կամ ճանապարհային երթևեկության կամ տրանսպորտային միջոցների շահագործման անվտանգությունն ապահովող կանոն խախտելը, որն անզգուշությամբ առաջացրել է անզգուշությամբ առաջացրել է երկու կամ ավելի մարդու մահ, որը կատարվել է հարբած (ոչ սթափ վիճակում) կամ համապատասխան տրանսպորտային միջոց վարելու իրավունք չունեցող անձի կողմից պատժվում է ազատազրկմամբ՝ հինգից տասը տարի ժամկետով:

Водитель квадроцикла арестован по делу о ДТП в армянском Цахкадзоре, унесшем жизни двух школьниц
Водитель квадроцикла арестован по делу о ДТП 24 мая в армянском курортном Цахкадзоре, ставшем причиной гибели двух девушек школьного возраста, сообщила Panorama.amпресс-секретарь Следственного комитета(СК) Армении Кима Авдалян.
Напомним, 24 мая около 11:20 в патрульную службу полиции МВД Армении поступила оперативная информация о том, что в городе Цахкадзор перевернулся квадроцикл марки «Bagi», есть погибшие.
В результате аварии квадроцикла пострадали четыре человека, они были доставлены в больницу в критическом состоянии, где двое из пострадавших скончались. Одна из пострадавших девушек школьного возраста была прооперирована, она все еще находится под наблюдением медиков.
По факту случившегося было инициировано уголовное производство по признакам части 4 статьи 342 (нарушение требований по обеспечению безопасности дорожного движения или правил эксплуатации транспортных средств, совершенное лицом, находящим в состоянии опьянения или не имеющим права управления соответствующим транспортным средством) УК РА.
Водитель квадроцикла был задержан, в суд было подано ходатайство о заключении его под стражу, которое было удовлетворено.