Transfermarkt-ը Սպերցյանին ճանաչել է ՌՊԼ-ի մրցաշրջանի լավագույն խաղացող
Գերմանական Transfermarkt պորտալը «Կրասնոդարի» հարձակվողական կիսապաշտպան և ավագ Էդուարդ Սպերցյանին անվանել է Ռուսաստանի Պրեմիեր լիգայի (RPL) 2024/25 մրցաշրջանի լավագույն խաղացող։ Այս մասին գրում է metaratings.ru կայքը։
Ֆուտբոլիստը խաղացել է 28 խաղ, որոնցում խփել է 11 գոլ և կատարել յոթ գոլային փոխանցում։
Հիշեցնենք, որ « Կրասնոդարը» անցյալ մրցաշրջանում իրենց պատմության մեջ առաջին անգամ դարձել է Ռուսաստանի չեմպիոն։
Սպերցյանը «Կրասնոդարի» երիտասարդական համակարգի սան է և խաղում է առաջին թիմում 2021 թվականի հուլիսից։ Ընդհանուր առմամբ, նա մասնակցել է 143 խաղի, խփել 44 գոլ և կատարել 32 գոլային փոխանցում։

Transfermarkt назвал Эдуарда Сперцяна лучшим игроком сезона Российской Премьер-Лиги
Немецкий портал Transfermarkt назвал атакующего полузащитника и капитана «Краснодара» Эдуарда Сперцяна лучшим игроком Российской Премьер-Лиги (РПЛ) сезона-2024/25.
Игрок провел 28 матчей, в которых забил 11 голов и отдал семь голевых передач, передает metaratings.ru.
Напомним, «быки» впервые в своей истории стали чемпионами России в минувшем сезоне.
Сперцян является воспитанником «Краснодара» и выступает за первую команду с июля 2021 года, всего он принял участие в 143 матчах, забил 44 гола и отдал 32 голевые передачи.
Ранее главный тренер краснодарского клуба Мурад Мусаев заявил «Матч ТВ», что Сперцян может покинуть клуб. Также «СЭ» сообщал, что «Лидс» заинтересован в трансфере Сперцяна.