Оկnւպաgված Արցախում nչնչացվnւմ են հայկական շինությունները
Օկուպացված Արցախում՝ Ստեփանակերտում, Իվանյանում և այլ բնակավայրերում իրականացվող լայնածավալ շինարարական և վերականգնողական աշխատանքների շրջանակներում քանդվում են «անօրինական շինություններ»: Այս մասին հայտարարել է Ադրբեջան նախագահի հատուկ ներկայացուցիչ Էլչին Յուսուբովը։
Նրա խոսքով, իբր այդ տարածքներում հայերի կողմից կառուցվել են զգալի թվով «ինքնակամ շինություններ»։
Շրջանների վերականգնման, շինարարության և կառավարման ծառայությունից էլ հայտնել են, որ աաշխատանքներն իրականացվում են «ազատագրված տարածքներում իրականացվող լայնածավալ վերականգնողական և շինարարական նախագծերի շրջանակներում»:
Յուսուբովը նշել է, որ Ստեփանակերտում ձևավորվում է «Ղարաբաղի համալսարանի մեծ կամպուս», որի հետ կապված մաքրվում է նաև հարակից տարածքը։ Միաժամանակ պահպանվում են չափանիշներին համապատասխանող շենքերը։

Elchin Yusubov, the Azerbaijani president’s special envoy, has announced the demolition of what he described as “illegal structures” in Azeri-occupied Artsakh (Nagorno-Karabakh), including Stepanakert, Ivanyan and nearby settlements, as part of the“large-scale construction and restoration efforts”.
Speaking at a forum on Monday, Yusubov stated that numerous “unauthorized construction projects” had been carried out by Armenians in the areas.
Yusubov also revealed the "Karabakh University Campus" is currently being established in Stepanakert, and the surrounding area is being cleared as part of the project, with only buildings that meet specific standards being preserved.