Արցախից բռնագաղթած 78 անձ աշխատանքի է անցել ՆԳՆ-ում. Արփինե Սարգսյան
«Այս պահի դրությամբ Արցախից բռնի արտաքսված արդեն իսկ 78 անձ ունենք, ովքեր ՆԳՆ նախարարության համակարգ են անցել աշխատանքի»,-ԱԺ-ում 2024 թ բյուջեի քննարկման ժամանակ ասաց ՆԳ նախարար Արփինե Սարգսյանը։
Նախարարի խոսքով՝ արցախցիներից 15-ը եղել են քաղաքացիական ծառայողներ, իսկ 63-ը ոստիկանության համակարգի աշխատակիցներ են։
Արփինե Սարգսյանը հայտնեց, թե ակտիվորեն նոր հայտեր են ստանում և վստահեցրեց, որ աշխատանքի ընդունման գործընթացը շարունակվում է։
Հիշեցնելով, որ ոստիկանությունում աշխատանքի անցնելու համար ընթացակարգեր կան՝ Սարգսյանը հայտնեց, որ որակյալ կադրեր կան, որոնք դիմում են և ստուգման փուլեր անցնելուց հետո անցնում են ՆԳՆ աշխատանքի։

78 Armenians displaced from Artsakh employed by Interior Ministry
78 Armenians forcibly displaced from Artsakh have been employed by the Interior Ministry of Armenia, Minister Arpine Sargsyan announced at the parliamentary debates on the 2024 state budget execution on Wednesday.
According to Sargsyan, 15 of the newly hired employees were previously civil servants, while 63 had served in the police system.
She revealed that the ministry continues to receive new applications and emphasized that the recruitment process is ongoing.
“Joining the police force involves certain procedures,” Sargsyan explained, adding that the applicants who successfully pass the required screening stages are being integrated into the ministry’s workforce.