Վերջապես. Ավարտվեց Արմեն Չարչյանի քրեական գործը
«4 տարի անց վերջնականապես ավարտվեց պրոֆեսոր Արմեն Չարչյանի քրեական գործը, որը պսակվեց հաջողությամբ»,-գրել է փաստաբան Էրիկ ալեքսանյանը։
«Վճռաբեկ դատարանը որոշում կայացրեց ՀՀ գլխավոր դատախազի բողոքը վարույթ ընդունելը մերժել, ինչը նշանակում է, որ Արմեն Չարչյանի նկատմամբ պայմանականորեն չկիրառված պատիժը մնաց ուժի մեջ։ Բացառիկ ՄԱՐԴ, շատերի կյանքը փրկած հրաշագործ Չարչյանը չի ազատազրկվի»։
Ավելի վաղ բժիշկը շնորհակալություն էր հայտնել այդ օրերին իրեն զորավիգ կանգնած մարդկանց, ընտանիքին, կնոջը, զավակներին, որոնք իրեն հավասար կրել են զրկանքներ, բայց արժանապատվորեն, բարձր գլխով։
«Երբեք չեմ մոռանա 11-ամյա դստերս արցունքները, երբ իմացավ, որ հայրը կալանավորված է։ Եվ չեմ ներելու»,-նշել էր նա։

Professor Armen Charchyan’s criminal case has officially come to an end after four years, his attorney Erik Aleksanyan reported.
“The Court of Cassation has rejected the prosecutor general’s appeal for further review. This means the suspended prison sentence previously handed down to Armen Charchyan remains in force. Charchyan, an exceptional human being and life-saving physician, will not face imprisonment," he wrote on Facebook on Tuesday.
Earlier, Dr. Charchyan expressed deep gratitude to those who supported him during the legal battle, including his family, whom he praised for enduring the ordeal with resilience.
“I will never forget my 11-year-old daughter's tears when she learned her father had been detained. And I will never forgive it,” he remarked.