Վերջապես. Ավարտվեց Արմեն Չարչյանի քրեական գործը
«4 տարի անց վերջնականապես ավարտվեց պրոֆեսոր Արմեն Չարչյանի քրեական գործը, որը պսակվեց հաջողությամբ»,-գրել է փաստաբան Էրիկ ալեքսանյանը։
«Վճռաբեկ դատարանը որոշում կայացրեց ՀՀ գլխավոր դատախազի բողոքը վարույթ ընդունելը մերժել, ինչը նշանակում է, որ Արմեն Չարչյանի նկատմամբ պայմանականորեն չկիրառված պատիժը մնաց ուժի մեջ։ Բացառիկ ՄԱՐԴ, շատերի կյանքը փրկած հրաշագործ Չարչյանը չի ազատազրկվի»։
Ավելի վաղ բժիշկը շնորհակալություն էր հայտնել այդ օրերին իրեն զորավիգ կանգնած մարդկանց, ընտանիքին, կնոջը, զավակներին, որոնք իրեն հավասար կրել են զրկանքներ, բայց արժանապատվորեն, բարձր գլխով։
«Երբեք չեմ մոռանա 11-ամյա դստերս արցունքները, երբ իմացավ, որ հայրը կալանավորված է։ Եվ չեմ ներելու»,-նշել էր նա։

Армен Чарчян не будет заключен под стражу, Кассационный суд поставил точку
Спустя 4 года уголовное дело профессора Армена Чарчяна окончательно завершилось – и завершилось успешно, сообщил адвокат Эрик Алексанян.
По его словам, Кассационный суд отказал в принятии жалобы генерального прокурора Армении к рассмотрению, что означает: условное наказание, не предусматривающее лишения свободы, осталось в силе.
«Уникальный человек, спасший множество жизней, настоящий чудотворец Армен Чарчян не будет лишен свободы», – указал адвокат.
Ранее врач выразил благодарность всем, кто поддерживал его в трудные времена, в том числе семье, жене, детям, которые, по его словам, разделили с ним все лишения и прошли этот путь с достоинством и гордо поднятой головой.
«Я никогда не забуду слезы своей одиннадцатилетней дочери в тот момент, когда она узнала, что отец арестован. И я не прощу этого», – подчеркнул он.