Ճամբարակում պայթյունի հետևանքով 11 տուժածներից 3-ը կտեղափոխվեն երևանյան բուժհաստատություններ
Ճամբարակում առավոտյան տեղի ունեցած դեպքի հետևանքով, ընդհանուր առմամբ, հոսպիտալացվել է 11 տուժած: Այժմ կազմակերպվում է նրանցից 3-ի տեղափոխումը երևանյան բուժհաստատություններ:
Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, տուժածների առողջական վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության և բավարար, բոլորը ստանում են համապատասխան բուժօգնություն:
Հիշեցնենք, որ հունիսի 11-ին, ժամը 08։34-ին Գեղարքունիքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Ճամբարակ քաղաքի Գարեգին Նժդեհի փողոցի շենքերից մեկի բնակարաններից մեկում հրդեհ է բռնկվել։  Դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից երկու մարտական հաշվարկ  և փրկարարական ուժերի վարչության հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի փրկարարական 2 խումբ՝ կինոլոգներով։
Քաղաքի շենքերից մեկի երրորդ հարկի բնակարաններից մեկում գազի պայթյունի հետևանքով փլուզվել են 4-րդ, 3-րդ և 2-րդ հարկի բնակարանները։ Մասամբ փլուզվել են կից մուտքի բնակարաններ։  Արդեն հաղորդվել է 3 զոհերի, 10 տուժածների մասին։

3 из 11 пострадавших при взрыве в Чамбараке будут перевезены в медучреждения Еревана
В результате взрыва в одной из квартир в жилом доме на улице Тиграна Меца в Чамбараке Гегаркуникской области Армении госпитализированы в общей сложности 11 пострадавших. В настоящее время организовывается перевозка 3 из них в ереванские медучреждения.
Как сообщает пресс-служба министерства здравоохранения Армении, состояние здоровья пострадавших в результате взрыва оценивается как средней тяжести и удовлетворительное. Все пострадавшие получают соответствующую медпомощь.
Напомним, 11 июня, в 08:34 в центр кризисного управления Гегаркуникского областного спасательного управления Спасательной службы поступило сообщение о том, что в одной из квартир на улице Гарегина Нжде в Чамбараке началось возгорание. Позднее Спасательная служба передала: «По предварительным данным, в одном из зданий на улице Тиграна Меца в Чамбараке произошел взрыв газа. Взрыв прогремел в одной из квартир на третьем этаже здания. Обрушились квартиры на 4, 3 и 2 этажах. Частично обрушились квартиры в соседнем подъезде. Число жертв достигло 3: в результате продолжающихся поисково-спасательных работ пожарные обнаружили под завалами тело еще одного жильца. Есть пострадавшие, которые госпитализированы».