Արթուր Վանեցյանի անվտանգությունն ապահովող պահնորդական ծառայության տղաներն ազատ արձակվեցին. Փաստաբան
«Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանի անվտանգությունն ապահովող պահնորդական ծառայության տղաներն ազատ արձակվեցին: Այս մասին հայտնում է փաստաբան Արսեն Բաբայանը։
Հիշեցնենք՝ այսօր ավելի վաղ փաստաբան Արսեն Բաբայանը տեղեկացրել է, որ Քրեական ոստիկանությունը նորից նույն կեղծ պատրվակով, ապօրինի զենք կրելու սուտ կասկածանքով ձերբակալել է պահնորդական ծառայողների, որոնք պայմանագրային հիմունքներով ծառայություն են մատուցում «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանին:
Հանրային հեռուստաընկերության եթերում՝ «Հարցազրույց. Պետրոս Ղազարյանի հետ» հաղորդման ժամանակ, Արթուր Վանեցյանը տեղի ունեցածը որակեց «խայտառակ մասկի -շոու» ու հայտարարեց. «Մենք ապօրինի զենք չունենք»։

Адвокат: Сотрудников охранной компании, обеспечивающих безопасность Артура Ванецяна, отпустили
Сотрудников охранной компании, обеспечивающих безопасность председателя партии «Айреник» («Отечество»), бывшего директора СНБ Армении Артура Ванецяна, отпустили. Об этом сообщил адвокат Арсен Бабаян.
Отметим, вечером 12 июня адвокат Арсен Бабаян сообщил, что Уголовная полиция уже в который раз под тем же надуманным предлогом – по ложному подозрению в незаконном ношении оружия – задержала сотрудников охранной компании, которая на контрактной основе предоставляет услуги председателю партии «Айреник» Артуру Ванецяну.
Позднее в тот же день, во время передачи «Интервью с Петросом Казаряном» в эфире Общественной телекомпании, Артур Ванецян отметил: «Буквально только что, до моего приезда к вам в студию, сотрудниками Полиции было устроено позорное ״маски-шоуˮ – в очередной раз задержали наших сотрудников из охранной компании». Ванецян отметил, что публично, в эфире Общественной телекомпании, заявляет: «У нас нет незаконного оружия».