Աշխարհակարգային փոփոխությունների այս անցումային ժամանակաշրջանում միայն «ջունգլիների օրենքներն» են գործում. Տիգրան Աբրահամյան
«Աշխարհակարգային փոփոխությունների այս անցումային ժամանակաշրջանում միայն «ջունգլիների օրենքներն» են գործում և մինչև աշխարհում խաղի նոր կանոններ չհաստատվեն, արյունալի պատերազմները «մարտերն առանց կանոնի» սկզբունքով լայն թափով կշարունակեն:
Մեծ պետություններն իրավիճակը լավ հասկանում են, սակայն փորձում են այս ժամանակահատվածում իրենց աշխարհաքաղաքական հավակնություններն առավելագույնս իրացնել, ապա նոր միայն հաստատել նոր աշխարհակարգի սկզբունքներն ու առաջնահերթությունները:
Իսկ մինչ դա, պատերազմների անվերահսկելի ալիքը տարբեր աշխարհամասերով ակտիվ կշրջի և հազարավոր անմեղ մարդկանց մահեր ու զրկանքներ կբերի:

Депутат Тигран Абрамян: В этот переходный период изменения миропорядка действуют только «законы джунглей»
13:20 17/06/2025
«В этот переходный период изменения мирового порядка действуют только "законы джунглей", и пока в мире не установятся новые правила игры, кровопролитные войны по принципу "боев без правил" будут продолжаться с более широким размахом», – написал на своей странице в соцсети Facebook секретарь оппозиционной фракции «Честь имею» Национального Собрания Армении Тигран Абрамян.
«Крупные державы хорошо понимают ситуацию, однако они пытаются максимально реализовать свои геополитические амбиции за этот период и только потом утвердить принципы и приоритеты нового миропорядка», – отметил Абрамян.
«А пока неконтролируемая волна войн будет активно прокатываться по разным континентам, неся с собой смерть и лишения тысячам невинных людей», – резюмировал Абрамян.