Գառնիկ Դանիելյանի մեքենայի ապակիներն ու հայելիները կոտրելու դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գառնիկ Դանիելյանի մեքենայի կողապակիները, հայելիները կոտրելու դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։
Քննչական կոմիտեից Panorama.am-ին հայտնեցին, որ վարույթ է հարուցվել Քրեական օրենսգրքի 44-254-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետի հատկանիշներով՝գողության փորձ:
Հիշեցնենք՝ երեկ լրագրողների հետ զրույցում պատգամավորը կասկած հայտնեց, որ տեղի ունեցածը պայմանավորված է իր քաղաքական գործունեությամբ։ Նախկինում փորձել էին այրել պատգամավորի մեքենան, այդ դեպքը դեռ չի բացահայտվել։
«Եթե նախորդ դեպքը չի բացահատվում, մինչև հիմա չկան հայտնաբերված մեղավորներ, համոզված եմ, որ այս դեպքի հետ էլ կապված մեղավորները չեն պատժվելու, բայց ես այսպես չեմ թողնելու, մեղավորները պետք է պատժվեն, եթե իրենք չեն զբաղվում, մենք ենք զբաղվելու։ Այստեղ բազմաթիվ տեսախցիկներ կան, եթե ուզենան գտնել, կգտնեն, եթե չեն ուզում, հազար ու մի պատճառ կգտնեն։ Սա ի՞նչ բեսպրիդել է, ի՞նչ են ուզում սրանով ասել, ո՞ւր է ոստիկանությունը»,-հայտարարել էր պատգամավորը։

A criminal case has been initiated following the vandalism of the vehicle belonging to opposition MP Garnik Danielyan. According to Armenia's Investigative Committee, the case has been launched under Article 44-254 (Part 2, Clause 3) of the Criminal Code, which pertains to attempted theft.
The incident involved the smashing of the car’s side windows and mirrors. Speaking to journalists on Thursday, the MP suggested the act may be politically motivated, citing a previous, still-unsolved attempt to set his car on fire.
“The culprits must be held accountable. If the authorities fail to act, we will take matters into our own hands. There are cameras everywhere – if they want to find the culprits, they can,” he said.