Եթե ՀԱՊԿ գործընկերները, այդ թվում՝ նաև Ռուսաստանը, հանդես չգան հայտարարություններով, ապա Հայաստանը վերջնական որոշում կկայացնի. Կոստանյան
16:00 26/06/2025
«Հայաստանն ուղիղ տեքստով ասում է՝ ՀԱՊԿ-ում իրավիճակն այսպես չի կարող երկար մնալ»,-այդ մասին Կառավարության ճեպազրույցների սրահում ասաց ԱԳ փոխնախարար Վահան Կոստանյանը։
Նա ներկայացրեց ՀՀ-ի հետագա անելիքները ՀԱՊԿ-ի իր անդամակցության հարցում։
«Ի վերջո, եթե ՀԱՊԿ գործընկերները, այդ թվում՝ նաև Ռուսաստանը, հանդես չգան քաղաքական հայտարարություններով, որոնց մասին խոսվել է դեռևս տարիներ առաջ ՀՀ սուվերեն տարածքի նկատմամբ հարձակումից հետո, ապա Հայաստանը վերջնական որոշում կկայացնի»,- նշեց նա։

Костанян: Если партнеры по ОДКБ не выступят с политическими заявлениями, Армения примет окончательное решение
17:23 26/06/2025
«Что касается ОДКБ, то Армения не намекает, а прямо говорит, что долго так оставаться не может», – заявил заместитель министра иностранных дел РА Ваан Костанян в ходе брифинга после заседания правительства сегодня, 26 июня, в ответ на вопрос о том, каков предел, после которого власти Армении примут решение о выходе из ОДКБ.
«В конечном итоге, если партнеры по ОДКБ, в том числе Россия, не выступят с политическими заявлениями, о которых говорилось еще несколько лет назад – после нападения на суверенную территорию РА, то Армения примет окончательное решение», – сказал он.