ՆԳՆ ջրային պարեկներն ու փրկարարները հսկողություն կիրականացնեն շուրջօրյա ռեժիմով
Հուլիսի 1-ից ՆԳ նախարարության ջրային պարեկային և փրկարար ծառայություններն անցնում են ուժեղացված ծառայության։
ՆԳ նախարարությունից հայտնում են, որ ռջրային պարեկներն ու փրկարարները Սևանա լճում և առափնյա հատվածում պատահարներին ու դեպքերին արագ արձագանքելու, ինչպես նաև դրանց կանխարգելման նպատակով 24-ժամյա ռեժիմով կիրականացնեն խիստ հսկողություն՝ համարժեք հակազդելով ցանկացած իրավախախտման։
ՆԳ նախարարությունը զգուշացնում է, որ անհրաժեշտ է պահպանել լողամիջոցների օգտագործման, մոտորանավակների շահագործման անվտանգության կանոնները, ինչպես նաև ալկոհոլ օգտագործած վիճակում չլողալ՝ շրջապատի նկատմամբ դրսևորելով պատասխանատվություն։
Հասարակական կարգն ու անվտանգության կանոնները խախտելու համար օրենսդրությամբ նախատեսվում են պատասխանատվության միջոցներ, որոնք կիրառվելու են անխտիր բոլոր օրինազանցների նկատմամբ։
«Հարգելի՛ քաղաքացիներ, ձեր անվտանգությունը մեր ամենօրյա ծառայության առանցքում է։ Պահպանե՛ք անվտանգության կանոնները՝ այդ կերպ պաշտպանելով ձեզ և մյուսներին»,-ասվածէ  նախարարության տարածած հաղորդագրության մեջ։

С 1 июля Служба водного патруля и Спасательная служба Министерства внутренних дел Армении переходят на усиленный режим несения службы.
Как сообщили в пресс-службе МВД, начиная с сегодняшнего дня, сотрудники Службы водного патруля и Спасательной службы в круглосуточном режиме будут осуществлять жесткий контроль на озере Севан и в прибрежной зоне – с целью оперативного реагирования на инциденты и происшествия, а также их предотвращения.
Любое правонарушение удостоится соразмерной реакции, предупреждает МВД.
Ведомство призывает граждан соблюдать правила эксплуатации водных транспортных средств, безопасного использования моторных лодок, а также воздерживаться от купания в состоянии алкогольного опьянения – проявляя ответственность по отношению к себе и окружающим.
«За нарушение общественного порядка и правил безопасности законодательством предусмотрены меры ответственности, которые будет применяться ко всем нарушителям без исключения», – подчеркнули в МВД.
В министерстве напомнили: «Уважаемые граждане, ваша безопасность – в центре нашего ежедневного внимания. Соблюдайте правила безопасности, тем самым оберегая и себя, и других».