Ուզում եմ ասել դուխով, բայց սրանք այս բառն էլ են վարակել, դրա համար կասեմ՝ մեր ձևով. Սամվել Կարապետյանի որդու ուղերձը
14:15 03/07/2025
Հայտնի գործարար, բարերար Սամվել Կարապետյանի որդին տեսաուղերձով շնորհակալություն է  հայտնում բոլորին, որոնք հատկապես վերջին օրերն կանգնած են իր ընտանիքի կողքին։
«Բոլորին ուզում եմ շնորհակալություն ասել։ Դա, իրոք, մեզ ուժ է տալիս պայքարել ճշմարտության, մեր ընդհանուր ճշմարտության, մեր իրավունքների, մեր արժանապատվության համար։ Փոքրիկ խմբակքը ուզում է տարածել իր վախը մեզ վրա, սահմանափակել մեր ազատությունը, դատական պրոցեսը դարձնելով ուղղակի աբսուրդ։ Բայց գիտեք, ազատությունը մտածելակերպ է։ Արդարաության ճանապարհն  առաջարկում եմ գտնենք միասին, կողք կողքի»,-ասաց նա՝ կոչ անելով վաղը մասնակցել խաղաղ երթին։

Сын Самвела Карапетяна: «Мой отец, даже находясь в тюрьме, в тысячу раз свободнее, чем все они вместе взятые»
17:51 03/07/2025
Сын  арестованного 18 июня в Армении на 2 месяца предпринимателя, главы ГК «Ташир», мецената Самвела Карапетяна – Саркис Карапетян – записал видеообращение, поблагодарив всех, кто в последние дни выразил свою поддержку его семье.
«Хочу всех поблагодарить. Это действительно дает нам силы бороться за правду, за нашу общую правду, наши права, наше достоинство. Небольшая группа людей хочет распространить свои страхи на нас, ограничить нашу свободу, превратив судебный процесс просто в абсурд. Но вы знаете,  что свобода – это не слово, это образ мышления. Мой отец, даже находясь в тюрьме, в тысячу раз свободнее, чем все они вместе взятые. Я предлагаю нам сообща, бок о бок найти путь к справедливости», – сказал Саркис Карапетян, призвав завтра, 4 июля, присоединиться к шествию в поддержку Карапетяна.