Ադրբեջանում Փաշինյան-Ալիև հանդիպումը կառուցողական են գնահատում
Ադրբեջանական ԶԼՄ-ները Աբու Դաբիում կայացած Իլհամ Ալիև-Նիկոլ Փաշինյան հանդիպումը կառուցողական են որակում։
Նշվում է, որ «Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև շատ լուրջ և բովանդակալից քննարկումներ են տեղի ունեցել խաղաղության օրակարգի կարևոր ուղղությունների՝  սահմանազատման, Զանգեզուրի միջանցքի բացման և զարգացման, խաղաղության պայմանագրի նախաստորագրման և այլ հարցերի շուրջ»։
Ընդհանուր համաձայնություն է ձեռք բերվել շարունակել այս շփումներն ու բանակցությունները ինչպես տարբեր աշխատանքային խմբերի մակարդակով, այնպես էլ ավելի բարձր մակարդակներում։

В Азербайджане назвали «конструктивной» встречу Пашиняна и Алиева в Абу-Даби
Встреча президента Азербайджана Ильхама Алиева с Николом Пашиняном в Абу-Даби прошла «в очень конструктивной атмосфере», пишут азербайджанские СМИ.
Как они указывают, «в ходе встречи были проведены серьезные и субстантивные обсуждения по таким важным направлениям мирной повестки между Арменией и Азербайджаном, как делимитация границ, открытие и развитие Зангезурского коридора, парафирование мирного договора и другим вопросам.
Достигнута взаимная договоренность о продолжении этих контактов и переговоров как на уровне различных рабочих групп, так и на более высоком уровне».