Սա պատասխան է նրանց, ում թվում է՝ մեզ հալածելով կարող են ետ պահել մեզ մեր պայքարից. Սաղաթելյան
«Կարևոր և խորհրդանշական է, որ մեր պետության ու ժողովրդի այս ծանր օրերին աշխարհի 17 երկրի շուրջ 400 երիտասարդ իրենց հավաքն են կազմակերպում մայր հայրենիքում»,-Երևանում, Նեմեսիսի հուշարձանի հարևանությամբ ՀՅԴ երիտասարդական և ուսանողական 12-րդ Համահայկական բանակումի պաշտոնական բացման արարողությունն ասաց ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն մարմնի ներկայացուցիչ, «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանը։
Նա ընդգծեց, որ սրա մեջ կա շատ կարևոր ուղերձ. «Սա պատասխան է բոլոր նրանց, ովքեր անցնող տարիների ընթացքում ամեն ինչ արել են Հայաստան-Սփյուռք կապը խաթարելու համար՝ արգելելով նաև մեր սփյուռքահայ երիտասարդների մուտքը Հայաստան։
Սա պատասխան է բոլոր նրանց, ում թվում է, որ Դաշնակցական երիտասարդներին ապօրինի կալանավորելով կարող են զերծ պահել հայ ժողովրդի հավաքական իրավունքների համար պայքարելուց։
Սա պատասխան է նրանց, ում թվում է՝ մեզ հալածելով կարող են ետ պահել մեզ մեր պայքարից՝ չհասկանալով, որ ամեն հարվածից հետո մենք ավելի ենք ուժեղանում, ամրանում, ազգային նպատակներին հասնելու համար ավելի հետևողականորեն ենք պայքարելու։
Սա պատասխան է բոլոր նրանց, ում թվում է, թե հայ երիտասարդը համակերպված է այս պարտությունների հետ, իսկ հայկական սփյուռքն անտարբեր հայրենիքի նկատմամբ»։

Ишхан Сагателян: Это ответ всем тем, кому кажется, будто репрессиями могут заставить нас отступить от нашей борьбы
17:28 15/07/2025
«Важно и символично, что в эти тяжелые для нашего государства и народа дни около 400 молодых людей из 17 стран мира проводят свой слет на Родине – в Армении», – заявил представитель Верховного органа АРФ «Дашнакцутюн» Армении, депутат Национального Собрания от фракции «Армения» Ишхан Сагателян у памятника героям операции «Немезис» в Ереване на официальной церемонии открытия XII Всеармянского молодежного и студенческого слета АРФД.
Он подчеркнул, что в этом – важное послание: «Это ответ всем тем, кто в последние годы делал все, чтобы подорвать связь между Арменией и Диаспорой – вплоть до запрета въезда армянской молодежи из Диаспоры в Армению.
Это ответ всем тем, кому кажется, будто незаконными арестами представителей молодежного крыла АРФД можно удержать нас от борьбы за коллективные права армянского народа.
Это ответ всем тем, кому кажется, будто репрессиями могут заставить нас отступить от нашей борьбы. При этом они не понимают, что с каждым ударом мы становимся сильнее, крепче и последовательнее в борьбе за национальные цели.
Это ответ всем тем, кому кажется, будто армянская молодежь смирилась с этими поражениями, а армянская Диаспора – безразлична к судьбе Родины».