Հայաստանը դիտորդի կարգավիճակով հետևում է, թե ինչ կանեն իր հետ ու ինչ «կռճոներ» կշպրտեն. Աբրահամյան
«Կառավարությունը միջանցքային տրամաբանությամբ կոմունիկացիայի հարցում հույսը դրել է այն բանի վրա, որ հնարավոր կլինի մարդկանց համոզել, որ երկիր փող կմտնի ու բոլորը դրա բարիքներից կօգտվեն»,- նշել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
Ըստ նրա, Թուրքիայի նպատակը ՀՀ մտնող փողը ենթակառուցվածքների, մարդկանց վրա ազդեցության և որպես վերջնահետևանք` քաղաքական վերահսկողության վերածելն է:
«Այդ ուղին տարբեր երկրների համար տարբեր նշանակություն ունի` ամբիցիաներից մինչև աշխարհաքաղաքական, որտեղ յուրաքանչյուրը փորձում է իրենը պոկել, իսկ Հայաստանը դիտորդի կարգավիճակով հետևում է, թե ինչ կանեն իր հետ ու ինչ «կռճոներ» կշպրտեն»,- գրել է Աբրահամյանը։

Тигран Абрамян: Армения лишь наблюдает за тем, что с ней сделают и какие «крохи» ей перепадут
«Правительство Армении в вопросе укладывающихся в коридорную логику коммуникаций надеется на то, что ему удастся убедить общество в том, что это принесет стране денег и этими благами воспользуются все», – написал секретарь фракции «Честь имею» Национального Собрания Армении Тигран Абрамян на своей странице в социальной сети Facebook.
«Однако цель Турции – превратить эти поступающие в Армению деньги в рычаги влияния на инфраструктуру, на людей, а в итоге — добиться политического контроля.
Для разных стран этот маршрут имеет разное значение – от амбиций до геополитических интересов. Каждая страна пытается урвать свое, а Армения лишь наблюдает в статусе зрителя за тем, что с ней сделают и какие "крохи" ей перепадут», – отметил Тигран Абрамян.