Երևանի փոխքաղաքապետն ամբողջովին արդարացված է համարում Լոպեսի համերգի համար 7 միլիոն դոլարի հատկացումը
15:39 02/08/2025
Երևանի փոխքաղաքապետ Արմեն Փամբուխչյանն այն կարծիքին է, որ համաշխարհային աստղեծ Ջեիֆեր Լոպեսի համերգի համար նախատեսված ծախսն արդարցված է.
««Ջենիֆեր Լոպեսի համերգին միջինում 15000 օտարերկրացիներ են մասնակցելու: Ինչո՞վ է կարևոր այս թիվը, նրանով, որ մեր հյուրերը (առնվազն գերակշիռ մասը) համերգին մասնակցելու համար պետք է մնան Երևանում, ինչն ինքնին ծախս է և, եթե միջինացնենք միջին զբոսաշրջիկի ծախսման միավորը, ապա տոմսի արժեքով, կեցության, սննդի և այլ ժամանցի համար յուրաքանչյուր հյուր ոչ պակաս քան 500 ԱՄՆ դոլար կթողնի մեր տնտեսության մեջ, էլ չհաշված մեր երկրի հեղինակությունն ու աշխարհի հանրության ճանաչելիության հարցը, ինչն անգին է: Այնպես, որ, եթե համատեղենք հյուրերի քանակը և միջինացված ծախսը, ապա կստացվի, որ ամբողջովին արդարածված է 7 միլիոն ԱՄՆ դոլարի հատկացումն մեր կառավարության կողմից:
15000*500=7,500,000
Բարի գալուստ Հայաստան Ջեյ Լո: Վստահ ենք մեծ տպավորություններով կգնաս մեր երկրից»,-գրել է Արմեն Փամբուխչյանը։
Հիշեցնենք, որ  "Up all night" խորագիրը կրող համաշխարհային տուրի շրջանակներում  Լոպեսի երևանյան համերգը կկայանա օգոստոսի 3-ին   Վազգեն Սարգսյանի անվան հանրապետական մարզադաշտում։

«Добро пожаловать в Армению, Джей Ло!» Вице-мэр Еревана считает оправданными траты в $7 млн на концерт певицы
17:24 02/08/2025
Вице-мэр Еревана Армен Памбухчян придерживается мнения, что выделенные правительством Армении $7 млн на концерт известной американской певицы Дженнифер Лопес в армянской столице, оправданы.
«На концерте Дженнифер Лопес в Ереване ожидается присутствие около 15 тысяч зрителей из-за рубежа. Чем важна эта цифра? Тем, что наши гости (по меньшей мере, подавляющее большинство из них) для присутствия на концерте должны будут остаться в Ереване, что само по себе предполагает расходы. Если мы возьмем средние расходы туриста, то с учетом стоимости билета, проживания, питания и развлечений, каждый гость вложит в нашу экономику не менее $500. Не говоря об имидже и узнаваемости для мировой общественности, что бесценно», – написал Памбухчян.
«Так что, если сопоставить количество гостей и усредненные расходы, то получится, что выделение 7 миллионов долларов США со стороны нашего правительства является полностью оправданным.
15000*500=7,500,000
Добро пожаловать в Армению, Джей Ло! Уверены, ты уедешь из нашей страны под большим впечатлением», – указал он.