«ՍՕՍ-Մանկական Գյուղեր» ՀԲՀ-ի ծրագրի մասնակից 10 ուսանող կստանա ուսման վարձի փոխհատուցում Բիբլոս Բանկ Արմենիայից
13:21 26/08/2025
«ՍՕՍ-Մանկական Գյուղեր» հայկական բարեգործական հիմնադրամի ծրագրի մասնակից 10 ուսանող կստանա ֆինանսավորում Բիբլոս Բանկ Արմենիայից՝ իրենց ընտրած մասնագիտացումը ստանալու համար։
Բիբլոս Բանկ Արմենիայից մանրամասնում են, որ ուսանողներն ստանում են ինչպես բարձրագույն, այնպես էլ միջին մասնագիտական կրթություն տարբեր ոլորտներում՝ ներառյալ մանկավարժություն, հրուշակագործություն, զբոսաշրջություն և այլն:
Բանկի և հիմնադրամի միջև համագործակցությունն ուսանողներին թույլ է տալիս բարելավել իրենց կյանքի որակը կրթության և գործնական հմտությունների միջոցով:
«Կրթությունը կյանքեր փոխելու յուրահատուկ կարողություն ունի, և մենք հպարտությամբ ենք աջակցում երիտասարդներին անկախության ու ինքնադրսևորման իրենց ճանապարհին։ Բիբլոս Բանկ Արմենիայի ԿՍՊ ծրագրերի նպատակն է ստեղծել հնարավորություններ, որպեսզի երիտասարդները կարողանան հասնել իրենց նպատակներին։ Այս համագործակցությունը բարեգործություն չէ, այլ՝ արդյունավետ ռազմավարություն, որի շնորհիվ ուսանողները ձեռք կբերեն պահանջված հմտություններ՝ աշխատաշուկա մուտք գործելու և հաջողության հասնելու համար»,- նշել է Բիբլոս Բանկ Արմենիայի գլխավոր գործադիր տնօրեն Հայկ Ստեփանյանը։
«Կրթության և մասնագիտական զարգացման հնարավորությունների ապահովումը երիտասարդներին հիմնադրամի գործունեության առաջնահերթություններից է։ Մեզ համար կարևոր է, որ երիտասարդները ոչ միայն հավատան իրենց ուժերին, այլ նաև զգան, որ միայնակ չեն կյանքի այդ փուլում։ Բիբլոս Բանկ Արմենիայի հետ նման համագործակցությունը շատ ավելին է, քան պարզապես աջակցություն։ Այն վստահության և համատեղ ներդրման լավագույն օրինակներից է»,- ասել է «ՍՕՍ-Մանկական Գյուղեր» հայկական բարեգործական հիմնադրամի ազգային տնօրեն Սպարտակ Սարգսյանը։
Նախաձեռնությունը Բիբլոս Բանկ Արմենիայի կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության ծրագրի կարևոր տարր է։ Մշտապես կարևորելով իմաստավորված ու դրական քայլերը՝ Բիբլոս Բանկ Արմենիան շարունակ ներդրում է կատարում առողջ, բարգավաճող համայնքներ կառուցելու գործում՝ իրականացնելով մի շարք ԿՍՊ ծրագրեր և կրթական նախագծեր:
«ՍՕՍ-Մանկական Գյուղեր» հայկական բարեգործական հիմնադրամն իր գործունեությունն սկսել է 1988 թվականի Սպիտակի կործանարար երկրաշարժից անմիջապես հետո։ Հիմնադրամը երեխայակենտրոն կազմակերպություն է, որի առաքելությունն է ապահովել կյանքի դժվարին իրավիճակներում գտնվող երեխաների խնամքը՝ ընտանիքին մոտ պայմաններում:

10 students participating in the programs of SOS Children's Villages Armenian Charitable Foundation will receive funding from Byblos Bank Armenia to pursue their chosen fields of study.
Students receive both higher and secondary vocational education in various fields, including pedagogy, confectionery, tourism, and other important fields.
The partnership between the Bank and the Foundation empowers students to improve the quality of their life through access to quality education and hands-on vocational training.
“Education has the unique power to transform lives, and we are proud to support young people on their journey toward independence and self-expression,” said Hayk Stepanyan, CEO of Byblos Bank Armenia. “The aim of our CSR programs is to create real opportunities for young people to achieve their goals. This partnership is not about charity — it is a strategic investment in the future, helping students gain the skills they need to succeed in the workforce.”
“Providing educational and professional development opportunities for young people is a key priority of the foundation’s activities. It is important to us that young people not only believe in their strengths but also feel supported and understood during this stage of life. Our cooperation with Byblos Bank Armenia goes far beyond mere support; it stands as one of the best examples of trust and joint investment,” said Spartak Sargsyan, National Director of the Armenian Charitable Foundation “SOS Children’s Villages.”
The initiative is a key component of Byblos Bank Armenia’s corporate social responsibility (CSR) program. Committed to creating meaningful and lasting impact, the bank continues to invest in building healthy, thriving communities through a range of CSR initiatives and educational projects.
SOS Children’s Villages Armenian Charity Foundation started its activities immediately after the devastating earthquake in Spitak in 1988. The Foundation is a child-centered organization whose mission is to provide family-like care for children facing difficult life circumstances.