Վանեցյան. Ալիևը ռազմական ծախսերը կրկնապատկում է, իսկ Փաշինյանը հայտարարում է՝ մեզ բանակ պետք չի
«Ալիևը հայտարարում է, որ ռազմական ծախսերը կրկնակի  ավելացնում է, իսկ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարում է, որ մեզ բանակ պետք չի»,-Եռաբլուր զինվորական պանթեոնում «Արցախի կանչը» հուշահամալիրի բացման միջոցառման շրջանակում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԱԾ նախկին տնօրեն, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը։
Նա շարունակեց թվարկել Հայաստանի ու Ադրբեջանի առաջնորդների կողմից հնչեցրած ու միմյանց հակասող հայտարարությունները.
«Ալիևը հայտարարում է, որ իրենք իրենց պայմաններն են թելադրել Հայաստանին «խաղաղության» պայմանագիրը ստորագրելու հարցում, Նիկոլ Փաշինյանը բացականչում է ինքնիշխանություն, իրավազորություն... Գիտե՞ք, մարդկանց ինչքան կարելի է խաբել։ Անհնար է մարդկանց խաբել, խաբել, անվերջ խաբել»։

Vanetsyan: Aliyev doubles military spending, Pashinyan says 'we don't need an army'
During the inauguration of the Call of Artsakh memorial at Yerevan’s Yerablur Military Pantheon on Tuesday, Homeland Party leader Artur Vanetsyan called attention to the starkly contradictory statements of the Armenian and Azerbaijani leaders.
“Aliyev announces that he is doubling military expenditures, while Nikol Pashinyan declares that we don’t need an army,” Vanetsyan told reporters.
He went on to highlight a series of conflicting statements made by the two leaders.
“Aliyev says that Azerbaijan has dictated the terms for a ‘peace agreement’ with Armenia. Meanwhile, Nikol Pashinyan shouts about sovereignty and jurisdiction… But how long can people be deceived? It’s impossible to lie to people endlessly,” the politician stressed.