Երգիչ Օլեգ Գազմանովը Գևորգ Սարգսյանի խարդախության զոհ
Ռուս երգիչ Օլեգ Գազմանովը իր ողջ կյանքի ընթացքում կենսաթոշակի համար խնայած գումարը տվել է խարդախության մեջ մեղադրվող Գևորգ Սարգսյանին։ Լուրը «ՌԻԱ նովոստի»-ին հայտնել է Գազմանովների ընտանիքի փաստաբան Ռոման Կուզմինը։
«2019 թվականին Օլեգ Միխայլովիչը վարկ է տրամադրել Սարգսյաններին, ինչպես նաև նրա կինը՝ Մարինա Անատոլիևնան։ Հատկանշականն այն է, որ սա այն ամբողջ գումարն էր, որը Օլեգ Միխայլովիչը վաստակել էր իր կենսաթոշակի համար»,- ասել է Կուզմինը։
Ըստ Կուզմինի՝ 2016 թվականին Սարգսյանն սկսել է ներթափանցել Գազմանովների ընտանիք՝ փորձելով դրական կերպար ստեղծել։
«Նա, ըստ էության, օգտվել է իր հանդեպ նրանց (Գազմանովների) վերաբերմունքից և ստացել է գումարը։ Մեկ տարի անց, երբ նրանք պահանջել են գումարը վերադարձնել, Սարգսյանն ասել է, որ այն անհետացել է։ Անհասկանալի է, թե որտեղ է նա (Սարգսյանը ) այն ներդրել։ Մենք չենք ներդրել այն, մենք պարզապես վարկ ենք տվել նրան»,-բացատրել է փաստաբանը։
Հետագայում, ինչպես պատմել է Ռոման Կուզմինը, Սարգսյանն իբրև թե որպես իր բնակության վայրից՝ ԱՄՆ-ից միջոցներ փոխանցելուն խոչընդոտող հանգամանքներ է նշել COVID-19 համավարակը, ապա Ուկրաինայի հատուկ ռազմական գործողությունները։
«Չնայած Սարգսյանն Ռուսաստանի քաղաքացի է, վերջին տարիներին նա ապրել է ԱՄՆ-ում։ Նա այնտեղ ունի ընտանիք, տուն, սեփականություն և մեր փողերը։ Նա գաղտնի գալիս է այստեղ ինչ-որ անձնական նպատակով։ Մենք նրան բազմաթիվ անգամներ հանդիպումներ ենք խնդրել, բայց նա ոչ մի բառ չի ասել և հեռացել է»,-նաև նշել է փաստաբանը։
Գազմանովները հետագայում հասկացել են, որ իրենց խաբել են և որոշել են բողոք ներկայացնել Ռուսաստանի քննչական կոմիտե։

Певец Олег Газманов стал жертвой мошенника и лишился всех пенсионных сбережений
Российский певец Олег Газманов отдал обвиняемому в мошенничестве Геворку Саркисяну деньги, которые в течение жизни откладывал на пенсию, сообщил РИА Новости юрист семьи Газманова Роман Кузьмин.
"В 2019 году Олег Михайлович выдал заем Саркисяну, как и его супруга Марина Анатольевна. Особенность в том, что это были все деньги, которые Олег Михайлович за всю свою жизнь заработал на пенсию", — рассказал Кузьмин.
По словам Кузьмина, Саркисян начал входить в круг семьи Газманова в 2016 году, стараясь зарекомендовать себя с положительной стороны. "Фактически он воспользовался их (Газмановых. — Прим. ред.) к нему отношением и получил денежные средства. Впоследствии через год от него потребовали деньги вернуть, Саркисян заявил, что денег нет. Он (Саркисян. — Прим. ред.) непонятно куда их инвестировал. А мы не инвестировали, просто дали ему заем", — уточнил адвокат.
Позже, как рассказал Роман Кузьмин, Саркисян ссылался на эпидемию ковида, затем на проведение СВО, что якобы не позволяет ему перевести деньги из США, где он проживает.
"Саркисян хоть и гражданин России, но в последние годы проживал в Соединенных Штатах Америки, там у него семья, дом, имущество и наши деньги. Сюда он приезжает тайно по каким-то своим вопросам. Мы много раз просили его о встрече, однако он ни слова нам не говорил и уезжал", — также сообщил адвокат.
В дальнейшем Газмановы осознали, что их обманули и приняли решение обратиться с заявлением в Следственный комитет России.