Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Մեհդի Սոբհանիին, ով ավարտում է դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում:
Կառավարությունից հայտնում են, որ Փաշինյանը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին սերտ համագործակցության համար և նշել, որ վերջին տարիներին Հայաստանի և Իրանի միջև համագործակցությունը բոլոր ոլորտներում բարձրացել է նոր մակարդակի:
Այդ գործում երկրի ղեկավարն ընդգծել է Մեհդի Սոբհանիի անձնական ներդրումը: Միաժամանակ, Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է նախորդ ամիս ԻԻՀ նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանի պաշտոնական այցը Հայաստան, ինչը նոր ազդակ է հաղորդել երկկողմ հարաբերությունների հետևողական զարգացմանն ու ընդլայնմանը:
Մեհդի Սոբհանին ևս շնորհակալություն է հայտնել վարչապետին և ՀՀ Կառավարությանը ակտիվ և արդյունավետ երկխոսության համար՝ ընդգծելով, որ գործունեության ընթացքում ներդրել է բոլոր ջանքերը՝ երկկողմ կապերի ամրապնդման համար: Դեսպանը շնորհակալություն է հայտնել Բարեկամության շքանշանով պարգևատրելու համար և նշել, որ հետագայում ևս կանի ամեն ինչ՝ ՀՀ-ԻԻՀ հարաբերությունների խորացման ու ամրապնդման համար:

Пашинян провел прощальную встречу с послом Ирана
Никол Пашинян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Исламской Республики Иран в Республике Армения Мехди Собхани, который завершает свою дипломатическую миссию в РА. Подробности приводит пресс-служба армянского правительства.
Согласно информации, Никол Пашинян поблагодарил посла за тесное сотрудничество и отметил, что в последние годы сотрудничество между Арменией и Ираном во всех сферах вышло на новый уровень. Глава правительства подчеркнул личный вклад Мехди Собхани в этом процессе.
Вместе с тем, Никол Пашинян подчеркнул важность состоявшегося в прошлом месяце официального визита президента Ирана Масуда Пезешкиана в Армению, который придал новый импульс последовательному развитию и расширению двусторонних отношений.
Мехди Собхани также поблагодарил Пашиняна и правительство Республики Армения за активный и продуктивный диалог, подчеркнув, что в ходе своей деятельности он приложил все усилия для укрепления двусторонних связей. Посол выразил благодарность за награждение Орденом Дружбы и отметил, что продолжит делать все возможное для углубления и укрепления отношений между Арменией и Ираном.