Ադրբեջանից Վրաստան են անցկացրել 200 կգ հերոին
Վրաստանի ոստիկանությունը բռնագրավել է 200 կիլոգրամ հերոին։ Այն հարևան երկիր է բերվել Ադրբեջանից։ Վրացական ԶԼՄ-ները գրում են, որ ձեռք բերված ապացույցները հաստատում են, որ տրանսպորտային միջոցը Վրաստան է մտել Իրանից՝ Ադրբեջանի միջոցով՝ Կարմիր կամրջի սահմանային անցակետով։
Սև շուկայում բռնագրավված թմրանյութերի արժեքը գերազանցում է 50 միլիոն ռուբլին։ Վրաստանի ՆԳ նախարարությունը հայտնում է, որ ձերբակալվել է Իրանի՝ 1989 թվականին ծնված քաղաքացի։
«Իրավապահ մարմինների աշխատակիցները մեղադրյալի վարած բեռնատարում հայտնաբերել և բռնագրավել են ութ պարկ, որոնք թաքցված էին ձկան կերի բեռի տակ»,-գրում է աղբյուրը։

A citizen of Iran has been arrested in Georgia after attempting to smuggle 200 kilograms of heroin into the country, the Ministry of Internal Affairs (MIA) announced on Friday.
Deputy Interior Minister Aleksandre Darakhvelidze reported at the briefing that the cost of imported drugs on the black market exceeded 50 million, the local media reported.
Darakhvelidze said that the Iranian citizen entered Georgia through the Red Bridge border checkpoint and carried the drugs hidden in a truck loaded with fish food. The detainee faces up to 20 years imprisonment or a life sentence.