Մյունխենում պայթյուններից զոհ կա
Պայթյուններ են որոտացել Մյունխենի հյուսիսում, որի հետևանքով մեկ մարդ զոհվել է։ Դեպքի մասին հաղորդում է Reuters-ը։
«Պայթյուններից հետո Լերխենաուեր փողոցում մեծ թվով ոստիկաններ և հրշեջներ են կենտրոնացել»,-հաղորդում է գործակալությունը՝ հղում անելով Bild-ին։
Թերթի տվյալներով՝ պայթյունը նախապատրաստվել և իրականացվել է ծնողների տանը բնակվող մի տղամարդու կողմից. նա ինքը մահացել է պայթյունից հետո։
Տեղական ոստիկանության տվյալներով՝ Մյունխենի բնակիչների համար ներկայումս վտանգ չկա։ Փողոցը, որտեղ տեղի է ունեցել միջադեպը, փակվել է։
Ականատեսները լսել են կրակոցներ և դեպքի վայրում տեսել են այրված միկրոավտոբուս, որտեղ աշխատում է ռումբերի դեմ պայքարի ստորաբաժանումը։

A street in Munich has been placed under lockdown after a man reportedly set fire to his parents home using explosives, with one person killed in the blast, The Mirror reported.
Emergency services raced to the scene at around 4:40am to find flames tearing through a residential building in Lerchenau, northern Munich, where "loud banging noises" were also heard.
An injured person was found at the property "who might be connected to the incident", Munich Police said. The street has since been sealed off and residents have been urged to avoid the area or take a detour.
Officers have also shut down a nearby school primary and middle school while they continue their investigation.