Ֆուտբոլի միջազգային ֆեդերացիան` ՖԻՖԱ-ն, տուգանել է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիային:
ՀՖՖ-ն տուգանվել է աշխարհի առաջնության ընտրական մրցաշարի Հայաստան - Պորտուգալիա հանդիպման ժամանակ տեղի ունեցած խախտումների պատճառով: ՖԻՖԱ-ն Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիային տուգանել է 12 հազար շվեյցարական ֆրանկով:
Ըստ ՖԻՖԱ-ի ,Հայաստան-Պորտուգալիա խաղի ընթացքում տեղի են ունեցել թիմային անպատշաճ վարքագիծ, կարգի և անվտանգության խախտումներ, ներխուժում խաղադաշտ կամ ներխուժման փորձ, ճայթուկների կամ այլ հրավառ առարկաների օգտագործում:
Հայաստան-Պորտուգալիա խաղը տեղի է ունեցել 2025 թվականի սեպտեմբերի 6-ին։ Հայաստանի հավաքականն այդ խաղում պարտվել է 0։5 հաշվով։

ФИФА оштрафовала Федерацию футбола Армении
Как сообщается на официальном сайте ФИФА, ФФА оштрафована за нарушения, допущенные во время отборочного матча чемпионата мира Армения-Португалия.
ФИФА оштрафовала Федерацию футбола Армении на 12 тысяч швейцарских франков.
По данным ФИФА, во время матча Армения-Португалия были зафиксированы несоответствующее правилам поведение, нарушения порядка и безопасности, вторжение или попытка выхода на поле, а также использование фейерверков и других пиротехнических средств.
Матч Армения-Португалия состоялся 6 сентября 2025 года. Сборная Армении уступила команде Португалии со счетом 0:5.