«Հայրենիք» կուսակցությունը հաստատել է Վաղարշապատի ՏԻՄ ընտրությունների թեկնածուների ցուցակը
Տեղի է ունեցել «Հայրենիք» կուսակցության Գործադիր մարմնի նիստը, որի ընթացքում քննարկվել է Վաղարշապատ համայնքի ընտրություններին կուսակցության մասնակցության հարցը։
Նիստի ընթացքում հաստատվել է կուսակցության նախընտրական ցուցակը, որը գլխավորելու է Վաղարշապատ համայնքի պատվավոր քաղաքացի Խաչիկ Մանուկյանը։ Քննարկվել է նաև թիմի կազմը։ Կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը ներկայացրեց «Հայրենիք» կուսակցության սկզբունքներն ու մոտեցումները, ինչպես նաև Վաղարշապատ համայնքի համար նախատեսված ծրագրերն ու անելիքները։
Վաղարշապատի համայնքապետի թեկնածու, «Հայրենիք» կուսակցության ցուցակը գլխավորող Խաչիկ Մանուկյանը ծնունդով Էջմիածնից է։ Նրա ամբողջ կյանքն ու գործունեությունը կապված են հենց այս քաղաքի հետ։ Տարիների ընթացքում նա հասցրել է վայելել էջմիածնաբնակ քաղաքացիների սերն ու հարգանքը։ Մտավորական առաջնորդը խոր ափսոսանքով է խոսում երկրի ներկայիս սոցիալ-քաղաքական իրավիճակի մասին՝ ընդգծելով, որ օրվա իշխանությունները փորձում են պահել հայ ժողովրդին ստի թմբիրի մեջ՝ արժեզրկելով պատմական, ազգային արժեքներն ու հայի ինքնությունը բնորոշող հիմնասյուները։
Կուսակցության ավագանու թեկնածուների ցուցակի երկրորդ հորիզոնականում Արամ Քոչարյանն է, ով կարևորում է Վաղարշապատ համայնքի կայուն զարգացումն ու համայն հայության հոգևոր կենտրոնի կարգավիճակին վայել ապրելակերպը։
«Հայրենիք» կուսակցության անդամները վստահեցնում են, որ ականջալուր են վաղարշապատցիների կողմից հնչեցվող յուրաքանչյուր մտահոգության և համոզված են՝ միասնական ուժով ու բարի կամքով կկարողանան վաստակել հաղթանակը։

The Homeland Party has approved its list of candidates for the upcoming municipal elections in the Vagharshapat community at a board meeting on Friday.
The list is headed by Khachik Manukyan, an honorary citizen of Vagharshapat, who will run for mayor. Homeland Party Chairman Artur Vanetsyan outlined the party’s key principles, vision and development agenda for the community.
Born and raised in Etchmiadzin, Manukyan is a well-known figure in the city’s cultural and public life. Speaking at the event, he voiced concern over Armenia’s current social and political climate, accusing the authorities of “keeping the people under the illusion of falsehood” and undermining national values.
Aram Kocharyan, who comes second on the party’s election list, stressed the importance of sustainable urban development and reaffirmed his commitment to maintaining Vagharshapat’s role as the spiritual centre of the Armenian nation.
In closing, the Homeland Party members reiterated their pledge to address the needs of Vagharshapat residents and expressed confidence that unity and cooperation would help secure victory in the upcoming elections.