Էրդողանի ինքնաթիռը երկրորդ փորձից է միայն վայրէջք կատարեց Շարմ էլ Շեյխում
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանին տեղափոխող ինքնաթիռը երկրորդ փորձից էմիայն վայրէջք կատարել Շարմ էլ Շեյխի օդանավակայանում, որտեղ երկուշաբթի օրը տեղի կունենա Գազայի հատվածում հրադադարի համաձայնագրի կնքմանը նվիրված «խաղաղության գագաթնաժողովը»։ Այդ մասին հաղորդում է «Անադոլու» լրատվական գործակալությունը։
Ըստ գործակալության՝ Էրդողանի ինքնաթիռը անցել է օդանավակայանի թռիչքուղուց և որոշ ժամանակ Կարմիր ծովի վրայով թռչելուց հետո վայրէջք կատարել։ Այլ մանրամասներ չեն հաղորդվել։
Գագաթնաժողովում Էրդողանին դիմավորել է Եգիպտոսի նախագահ Աբդել Ֆաթթահ էլ Սիսին։ Հայտնում է ՏԱՍՍ-ը։
Էրդողանը կմասնակցի գագաթնաժողովին և դրա շրջանակներում հանդիպումներ կունենա մի շարք երկրների ղեկավարների հետ։

Самолет с Эрдоганом только со второй попытки приземлился в Шарм-эль-Шейхе
Самолет с президентом Турции Реджепом Тайипом Эрдоганом со второй попытки совершил посадку в аэропорту города Шарм-эль-Шейх, где в понедельник пройдет "саммит мира", посвященной заключению сделки о прекращении огня в секторе Газа. Об этом сообщило агентство Anadolu.
По его данным, самолет Эрдоганом проскочил взлетно-посадочную полосу аэропорта и, проведя некоторое время над Красным морем, впоследствии приземлился. Другие подробности не приводятся.
Эрдогана у места проведения саммита встретил президент Египта Абдель Фаттах ас-Сиси.
Эрдоган примет участие в саммите и проведет на его полях встречи с лидерами ряда стран, передает ТАСС