Ինչպես բաշխվեցին հերթական համարները Վաղարշապատի ընտրություններին մասնակից քաղաքական ուժերի միջև
ԿԸՀ անդամներն ընթացող արտահերթ նիստում միաձայն քվեարկեցին Վաղարշապատ համայնքի ավագանու ընտրություններին մասնակից ուժերի լիազոր ներկայացուցիչների կողմից քաղաքական ուժերի հերթական համարներին։
Վիճակահանությամբ համարները բաշխվեցին հետևյալ կերպ.
1. «ՀԱՂԹԱՆԱԿ» ԿՈՒՍԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԴԱՇԻՆՔ՝ ԿԱԶՄՈՒՄ «ԱՌԱՋ» և «ՀԱՅ ՀԵՂԱՓՈԽԱԿԱՆ ԴԱՇՆԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆ» ԿՈՒՍԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ
2. «ՀԱՄԱՀԱՅԿԱԿԱՆ ՃԱԿԱՏ» ԿՈՒՍԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆ
3. «ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆ» ԿՈՒՍԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆ
4. «ՄԱՅՐ ՀԱՅԱՍՏԱՆ» ԱԶԳԱՅԻՆ-ԴԵՄՈԿՐԱՏԱԿԱՆ ԿՈՒՍԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆ
5. «ԱԶԱՏ ԴԵՄՈԿՐԱՏՆԵՐ» ԿՈՒՍԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆ
6. «ԺԱՌԱՆԳՈՒԹՅՈՒՆ» ԿՈՒՍԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆ
7. «ՔԱՂԱՔԱՑԻԱԿԱՆ ՊԱՅՄԱՆԱԳԻՐ» ԿՈՒՍԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆ
8. «ՀԱՅՐԵՆԻՔ» ԿՈՒՍԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆ։
Նշենք, որ նոյեմբերի 16-ին նշանակված Արմավիրի մարզի Վաղարշապատ համայնքի համամասնական ընտրակարգով ավագանու ընտրություններում օգտահաշիվ ստանալու հայտ է ներկայացրել 11 քաղաքական ուժ։ Նրանցից թիվ 14 Ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողով առաջադրման փաստաթղթեր են ներկայացրել 9-ը։ Մինչ գրանցումը թիվ 14 ԸԸՀ-ն բավարարել է առաջադրման փաստաթղթեր ներկայացրած «Ազգային առաջընթաց» կուսակցության ինքնաբացարկի դիմումը։

Ballot positions revealed for Vagharshapat elections
Armenia's Central Electoral Commission (CEC) assigned ballot positions to the parties and alliances running in the Vagharshapat municipal elections through a draw held at a special CEC session on Saturday.
The following parties and alliances received their respective numbers:
• Victory Alliance (comprising Forward and the Armenian Revolutionary Federation parties)
• Pan-Armenian Front Party
• Republic Party
• Mother Armenia National-Democratic Party
• Free Democrats Party
• Heritage Party
• Civil Contract party
• Homeland Party
The elections in Vagharshapat, an enlarged community in Armenia’s Armavir Province, are scheduled for November 16.
Out of 11 political forces that initially applied for registration, nine submitted nomination documents to the Territorial Electoral Commission No. 14. The commission accepted the withdrawal of the National Progress Party prior to registration.