Զեմֆիրան հրաժարվել է Հայաստան համերգային շրջագայությունից Փաշինյանի տեսանյութից հետո
Ռուս երգչուհի Զեմֆիրան (որը Ռուսաստանում հռչակվել է որպես օտարերկրյա գործակալ) հրաժարվել է Հայաստանյան շրջագայությունից։ Այս մասին հայտնել է Telegram-ի Mash ալիքը՝ հղում անելով իր սեփական աղբյուրին։
Mash-ի փոխանցմամբ՝ խոշոր տեղական միջոցառումների կազմակերպությունը ցանկացել է կազմակերպել Զեմֆիրայի շոուն այն բանից հետո, երբ վիրուսային տեսանյութ է տարածվել, որտեղ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը լսում է աստղի երգը։
Կազմակերպիչները պնդում են, որ դրանից հետո երգչուհուն առաջարկել են մինչև 20 միլիոն ռուբլի և հնարավոր է՝ ավելի շատ՝ Երևանում քաղաքային համերգների և կորպորատիվ միջոցառումների համար, սակայն նա, իբր, կտրականապես հրաժարվել է։
Ալիքի աղբյուրները կարծում են, որ Զեմֆիրան վախենում է ձերբակալվել Հայաստանում՝ ռուսական բանակին հրապարակավ քննադատելու և Ուկրաինային աջակցելու համար։
Մեկ օր առաջ Փաշինյանը իր Telegram ալիքում տեսանյութ էր հրապարակել, որտեղ նա մտախոհ նստած է սեղանի մոտ և լսում Զեմֆիրայի «P.M.M.L.» երգը։ Վարչապետը գտնվում է իր գրասենյակում, ուղիղ նայում է առաջ, լսում երգը, և «Ներիր ինձ, իմ սեր» բառերի վրա նա նայում է տեսախցիկին։

Земфира отказалась ехать с концертами в Армению после видео Пашиняна из-за страха ареста
Российская певица Земфира (признана в РФ иностранным агентом) отказалась ехать с концертами в Армению. Об этом сообщил Telegram-канал Mash со ссылкой на собственный источник.
По данным Mash, крупная местная ивент-компания хотела организовать шоу Земфиры после завирусившегося видео Никола Пашиняна, на котором он слушает трек звезды.
Организаторы утверждают, что после этого за городские концерты и корпоративы в Ереване певице предлагали до 20 млн рублей и могли больше, но она якобы наотрез отказалась.
Источники канала уверены, что Земфира боится ареста в Армении после того, как она публично критиковала армию РФ и поддерживала Украину.
Ранее Пашинян опубликовал в Telegram-канале видео, на котором он задумчиво сидит за столом под песню Земфиры «П.М.М.Л.». Он находится в своем кабинете, смотрит перед собой и слушает песню, а на словах «Прости меня, моя любовь» переводит взгляд на камеру.