Պարզ է չէ՞, որ թեմայի գաղտնիությունն ու այդքան ծախս գրելու պատմությունն է գաղտնի, այլ ոչ թե իմ պահանջածը. Աբրահամյան
ՀՀ պետական բյուջեի 2025 թվականի 1-ին եռամսյակի կատարման հաշվետվությունում, ՀՀ ՊՆ-ին վերաբերվող հատվածում նշվում է, որ «Պաշտպանական կարիքների համար բնակելի, գրասենյակային և այլ նշանակության շենքերի ու շինությունների կառուցման համար» ծախսվել է 224.7 մլրդ դրամ: ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը նշում է, որ, հաշվի առնելով՝ հսկայական ծախս էր, այն էլ մեկ եռամսյակի ընթացքում, իսկ թեման նաև բնակելի շենքերին էր վերաբերվում, հարցում էր արել ՊՆ-ին` հասկանալու, թե ինչի մասին է խոսքը, որտեղ են բնակելի շենքեր կառուցվել և այլն:
«Մտքումս այն հանգամանքն էր, որ հարյուրավոր սպաներ դեռ չեն օգտվել բնակարանային ծրագրերից և ինձ թվաց, որ այդ ուղղությամբ պատշաճ գումար է հատկացվում:
ՊՆ-ն ֆանտաստիկ պատասխան է ուղարկել` հույժ գաղտնի է: Պարզ է չէ՞, որ թեմայի գաղտնիությունն ու այդքան ծախս գրելու պատմությունն է գաղտնի, այլ ոչ թե իմ պահանջածը:
Որպես հիշեցում տեղեկացնեմ, որ ԱԺ քննիչ հանձնաժողովի զեկույցը ևս հույժ գաղտնի փաստաթուղթ է համարվում, սակայն բաց է պատգամավորների համար»,- գրել է Աբրահամյանը:

Opposition MP Tigran Abrahamyan has criticized the Armenian Defense Ministry for classifying information about major construction spending in the first quarter of 2025.
According to the government’s budget execution report, 224.7 billion drams were spent on the construction of residential, office and other buildings for defense needs.
In a social media post on Tuesday, Abrahamyan, secretary of the Pativ Unem faction, said he had asked the ministry for details about where and what kind of housing was being built, stressing that many army officers still lacked access to housing programs.
“The Defense Ministry sent a fantastic reply – it’s all top secret,” the MP wrote. “In fact, what’s really secret is the story behind such massive spending, not the information I asked for.”
He highlighted that even the parliamentary commission’s classified report on the 2020 war was accessible to MPs, suggesting the ministry’s response lacked transparency.