Դուք մի ամբողջ պատերազմ եք կեղծել, ձայնագրությունն ի՞նչ է, որ չկեղծեք. Խամոյանը՝ իշխանություններին
«Դուք մի ամբողջ պատերազմ եք կեղծել, ձայնագրությունն ի՞նչ է, որ չկեղծեք»,- ԱԺ-ում ունեցած ելույթում ասաց ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Ագնեսա Խամոյանը՝ դիմելով իշխանություններին։
Իսկ նիստին ներկա ՆԳ փոխնախարար Արմեն Մկրտչյանին դիմելով՝ նշեց, որ Հայաստանում հանցագործությունը վեց տարում աճել է 60 տոկոսով։
«Երբ մենք ասում ենք պրոֆեսիոնալիզմը, որ ոստիկանությունը ցուցաբերում է քաղաքական գործերով, քաղաքական ընդդիմախոսներին ճնշելու մասով, ցուցաբերի իրական հանցագործությունները բացահայտելու մասով, չենք ունենա այս պատկերը։
Երբ ցույց եք տալիս մեր ուժայինների ձեռքբերումները, որ դրոնով գաղտնալսումներ են անում, հարց եմ տալիս՝ դրոնը որտե՞ղ էր, երբ սպանում էին ընդդիմադիր համայնքապետին և նախապատրաստում էին սպանությունը»։
«Իշխանությունը պաշտպանված է, Նիկոլ Փաշինյանն այսօր Հայաստանի ամենապաշտպանված մարդն է, բայց մեր քաղաքացիներն այսօր անտերության են մատնված»,- ասաց Ա.Խամոյանը։

Депутат – властям Армении: «Вы сфальсифицировали целую войну, неужели запись не подделаете?»
«Вы сфальсифицировали целую войну, неужели запись не подделаете?» – заявила в своем выступлении на заседании Национального Собрания 21 октября депутат от оппозиционной фракции «Армения» Агнеса Хамоян, обращаясь к властям РА.
Обращаясь же к присутствующему на заседании заместителю министра внутренних дел Республики Армения Армену Мкртчяну, Хамоян отметила, что уровень преступности в Армении за последние 6 лет вырос на 60 %.
«Если полиция проявит тот же профессионализм, который она демонстрирует в политических делах – при давлении на политических оппонентов, в раскрытии реальных преступлений, тогда у нас не будет такой картины.
Вы показываете достижения наших силовых структур – то, что они ведут прослушку с помощью дронов. Тогда скажите, где был этот дрон, когда убивали оппозиционного мэра и готовили его убийство?» – сказала она.
«Власть защищена. Сегодня Никол Пашинян – самый защищенный человек в Армении, а наши граждане брошены на произвол судьбы», – подчеркнула депутат.