Ժնևում անցկացվող Միջխորհրդարանական միության 151-րդ վեհաժողովի շրջանակում տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի և Ադրբեջանի խորհրդարանի նախագահ Սահիբա Գաֆարովայի հանդիպումը:
ՀՀ ԱԺ-ից հայտնում են, որ քննարկումների ընթացքում խոսնակները ողջունել են Վաշինգտոնում ձեռք բերված պայմանավորվածությունները եւ հարաբերությունների կարգավորման ուղղությամբ իրականացվող քայլերը:
Զրուցակիցներն ընդգծել են կառուցողական երկխոսությունը շարունակելու կարեւորությունը և պատրաստակամություն հայտնել աջակցելու խորհրդարանական մակարդակում վստահության ամրապնդմանն ուղղված քայլերի իրագործմանը:

В рамках проходящей в Женеве 151-й Ассамблеи Межпарламентского союза (МПС) состоялась встреча председателя НС РА Алена Симоняна и председателя парламента Азербайджана Сахибы Гафаровой.
Как сообщает пресс-служба парламента Армении, в ходе обсуждений спикеры приветствовали достигнутые в Вашингтоне договоренности и предпринимаемые шаги по урегулированию отношений.
Как отмечается, собеседники подчеркнули важность продолжения конструктивного диалога и выразили готовность содействовать на парламентском уровне реализации шагов по укреплению доверия.