Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարարն ո՞վ է՝ Իլհամ Ալի՞ևը, թե՞ Գևորգը Պապոյան. Մանուկյան
«Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարարն ո՞վ է։ Իլհամ Ալի՞ևը, թե՞  Գևորգը Պապոյանը։ Ալիևը Ղազախստանում Տոկաևի հետ հանդիպումից հետո  հայտնում է՝ ղազախական ցորենը Ադրբեջանի  վրայով առաջին անգամ գալու է  Հայաստան, որից հետո Պապոյանը կրկում է  Ալիևին»,- ԱԺ-ում ունեցած ելույթում ասաց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանը։
Նա հարցադրում արեց, թե ինչո՞ւ չպետք է հենց Հայաստանից իմանային։
«Առաջին պահից տպավորություն էր, որ երկաթգծով գալու է, մտնի Իջևան։ Չէ, գալու է, հասնելու է  Վրաստան, Վրաստանով մտնելու է Հայաստան։ Արդեն տևական ժամանակ Հայաստանի օդային տարածքն Ադրբեջանն օգտագործում է։ Է հետո՞...
1993 թվականին Թուրքիան էլ փակեց։
Պատրաստ եմ, ինչի վրա պայմանավորվենք, մեկդ եթե հոդաբաշխ, ոչ թե sms ստացած նախադասությամբ,  ինձ բացատրի այդ ձևակերպումը երբ է  եղել,  ոնց է եղել, ում կողմից է եղել, պատրաստ եմ ձեր ցանկացած պահանջ կատարել։ Ոչ մեկդ էլ չգիտեք՝ սենց կլիշե լսել եք ու լսել եք»,- ասաց Մանուկյանը։

Speaking at a parliament session, the Hayastan faction MP asked rhetorically: “Who is Armenia’s economy minister – Ilham Aliyev or Gevorg Papoyan?” The MP accused Papoyan of of merely echoing Aliyev’s statements instead of leading Armenia’s economic policy.
“At first, it seemed the wheat would arrive by rail through Ijevan, but now we learn it will reach Georgia before entering Armenia,” he said. “Meanwhile, Azerbaijan has long been using Armenia’s airspace, what’s next?”
Challenging ruling party MPs, Manukyan said he was “ready to meet any demand” if anyone could clearly explain the details of the alleged trade arrangement.