Փաշինյանն իր գնահատանքն է հայտնում Ալիևին
Նիկոլ Փաշինյանը իր գնահատանքն է հայտնում Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևին  դեպի Հայաստան բեռների տարանցման բոլոր սահմանափակումները։
«Իլհամ Ալիևը երեկ հայտարարեց, որ Ադրբեջանը վերացնում է իր տարածքով դեպի Հայաստան բեռների տարանցման սահմանափակումները։ Սա չափազանց կարևոր հայտարարություն է, և ուզում եմ իմ գնահատանքը արտահայտել Ադրբեջանի նախագահի այս քայլի առիթով և ողջունել այդ հայտարարությունը»,-  Թբիլիսիում ընթացող «Մետաքսի ճանապարհ» համաժողովի ընթացքում ասաց Նիկոլ Փաշինյանը:
Ըստ նրա, տեղի է  ունենում ամիսներ առաջ անհավանական թվացող  մի բան. «Ղազախաստանից Ադրբեջանով և Վրաստանով Հայաստան է ներմուծվում հացահատիկ։ Գործարքի համար ուզում եմ գնահատանքիս խոսքերն ուղղել նաև Ղազախստանի նախագահին և Վրաստանի վարչապետին»։

Никол Пашинян выражает свою признательность Ильхаму Алиеву
Никол Пашинян выражает свою признательность президенту Азербайджана Ильхаму Алиеву за снятие ограничений на транзит грузов в Армению через Азербайджан.
«Президент Алиев вчера заявил, что Азербайджан снимает ограничения на транзит грузов в Армению через Азербайджан. Это чрезвычайно важное заявление, и я хочу выразить свою признательность в связи с этим шагом президента Азербайджана и приветствовать данное заявление», – заявил на конференции «Шелковый путь» в Тбилиси Никол Пашинян.
По его словам, происходит то, что еще несколько месяцев назад казалось невероятным.
«Импортируется пшеница из Казахстана в Армению через Азербайджан и Грузию. За эту сделку я хочу выразить свою признательность президенту Казахстана и премьер-министру Грузии», – сказал Пашинян.