Տավուշում վթարի հետևանքով 11 տուժածից 10-ի առողջական վիճակը միջին ծանրության է, մեկինը՝ ծանր
Այսօր Իջևան-Բերդ ավտոճանապարհի Տավուշ բնակավայրում տեղի ունեցած վթարից 11 տուժած հոսպիտալացվել է մարզային բժշկական կենտրոն, ցուցաբերվել է անհրաժեշտ բուժօգնություն: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, 10 տուժածի առողջական վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության, շարունակում են անցնել համապատասխան հետազոտություններ, մեկի առողջական վիճակը գնահատվում է ծանր:
Հիշեցնենք, որ հոկտեմբերի 24-ին, ժամը 08։51-ին Տավուշի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Բերդ-Տավուշ ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ․ անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:   ՆԳՆ հաղորդմամբ, պարզվել է, որ Բերդ-Տավուշ ավտոճանապարհին բախվել են «Mercedes-Benz» մակնիշի ավտոմեքենան և «Hyundai» մակնիշի ավտոբուսը․ վերջինս դուրս է եկել ավտոճանապարհի երթևեկելի հատվածից և մոտ 400 մետր սահել դեպի հարակից ձորակը։

Eleven people were injured in a road accident on the Ijevan–Berd highway in Armenia’s Tavush Province on Friday morning. According to the Health Ministry, ten of the injured are in moderate condition, while one remains in serious condition at the regional medical center.
The crash occurred near the village of Tavush when a Mercedes-Benz car collided with a Hyundai bus, which veered off the road and slid about 400 metres into a nearby ravine.
Emergency services responded to the scene shortly after the 08:51 call to the Tavush regional rescue center. An investigation into the cause of the accident is underway.