Սա որոշակի առումով անկեղծության պոռթկում էր. Աբրահամյանը՝ Սուրեն Պապիկյանի հարցազրույցի մասին
Պաշտպանության նախարարը եթերում անդրադառնալով պարտադիր ժամկետային ծառայության կրճատմանը, նշեց, որ բանակը հասարակության համար պետք է լինի ցանկալի, ընկալելի և կալանավայրի չվերածվի:
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը գրում է, որ եթե ակնարկ է արվում բանակում ոչ կանոնադրական բարքերի մասին, ապա հիշեցնում է, որ արդեն 7.5 տարի է ՔՊ-ն իշխանության է և դա սեփական իշխանությանն ուղղված ծանր մեղադրանք է:
«Երկրորդ, եթե սա քննարկվում է պարտադիր ժամկետային ծառայության ժամկետի կրճատման համատեքստում, ապա պետական առաջնահերթությունները, որոնք կապված են մեր քաղաքացիների անվտանգության և երկրի ինքնիշխանության ու տարածքային ամբողջականության հետ, պետք է դիտարկվեն ոչ թե հանրության հաճելու ակնթարթների կամ ցանկությունների, այլ առաջադրված մարտական խնդիրների տրամաբանության ներքո:
Սա նաև որոշակի առումով անկեղծության պոռթկում էր առ այն, որ այս փոփոխությունը բխում է ո´չ թե երկրի անվտանգային անհրաժեշտությունից, այլ հանրությանը հաճելի փոփոխություններ մատուցելու տրամաբանությունից, ինչն անխոս իր մեջ նախընտրական ընդգծված հետք ունի:

Opposition Pativ Unem faction MP Tigran Abrahamyan has criticized Defense Minister Suren Papikyan’s recent comments on reducing the length of mandatory military service, calling them a “burst of honesty”.
In a televised interview on Friday, Papikyan said that the army “should be desirable and understandable” for society rather than resemble a prison.
“If Papikyan is hinting at non-regulatory practices within the army, it is a grave accusation against the ruling Civil Contract party, which has been in power for seven and a half years,” Abrahamyan wrote on Facebook.
He claimed that the proposed measure appeared aimed more at winning public approval than addressing the country’s actual security needs, suggesting it had clear pre-election motives.