Թուրքիայում տեղի ունեցած երկրաշարժի հետևանքով 26 մարդ է տուժել
Թուրքիայի Բալըքեշիր նահանգում տեղի ունեցած երկրաշարժի հետևանքով վիրավորվել է 26 մարդ, իսկ գրանցվել է 4 բալից ավելի ուժգնությամբ 12 հետցնցում։ «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, երեքշաբթի օրը հայտարարել է Թուրքիայի ներքին գործերի նախարար Ալի Երլիկայան։
Թուրքիայի արևմուտքում գտնվող Բալըքեշիր նահանգում տեղի ունեցած երկրաշարժի ուժգնությունը կազմել է 6.1 մագնիտուդ և զգացվել է մի քանի նահանգներում, այդ թվում՝ Ստամբուլում։ Այդ մասին ավելի վաղ հայտնել էին Թուրքիայի աղետների կառավարման վարչության (AFAD) սեյսմոլոգները։ Սինդիրիում՝ երկրաշարժի էպիկենտրոնի մոտ, փլուզվել է երեք շենք և մեկ խանութ։
«Երկրաշարժի հետևանքով վիրավորվել է 26 մարդ, որոնցից բոլորը դուրս են գրվել հիվանդանոցներից։ Զոհեր չկան։ Գրանցվել է 4 բալից ավելի ուժգնությամբ տասներկու հետցնցում»,-ճեպազրույցի ժամանակ ասել է նախարարը։

В результате землетрясения в Турции пострадали 26 человек
В результате землетрясения с эпицентром в турецкой провинции Балыкесир пострадали 26 человек, зафиксированы 12 афтершоков магнитудой выше 4, сообщил во вторник министр внутренних дел Турции Али Ерликая.
Как передает РИА Новости, магнитуда землетрясения с эпицентром в провинции Балыкесир на западе Турции составила 6,1, оно ощущалось в ряде провинций, включая Стамбул, сообщили ранее сейсмологи Управления по ликвидации последствий стихийных бедствий (AFAD). В Сындыргы, возле которого находился эпицентр землетрясения, обрушились три здания и один магазин.
«В результате землетрясения пострадали 26 человек, все они выписаны из больниц. Жертв нет. Зафиксированы 12 афтершоков магнитудой выше 4», - сообщил министр на брифинге.