Աննախադեպ, լկտի հարձակում է իրավունքի վրա՝ վարչական ռեսուրսի կիրառում, մարդկանց վախեցնել. Րաֆֆի Հովհաննիսյանը՝ Վաղարշապատում քարոզարշավի մասին
14:51 03/11/2025
«Այս իշխանությունը պետք է ամեն գնով փոխվի Վաղարշապատում»,-ասուլիսում հայտարարեց «Ժառանգություն» կուսակցության հիմնադիր Րաֆֆի Հովհաննիսյանը։
Նա նշեց, որ ներկայիս իշխանությունը, երբ ընդդիմադիր էր, բողոքում էր, թե իշխանությունը վարչական ռեսուրս է  օգտագործում ընտրությունների ժամանակ.
«Բայց այն, ինչ տեսնում ենք այսօր, աննախադեպ, լկտի, զազրելի հարձակում է իրավունքի վրա՝ վարչական ռեսուրս, մարդկանց վախեցնել, ստիպել»։
Ջ. Հովհաննիսյանի խոսքով, նոյեմբերի 16-ին լինելու է իշխանության փոփոխություն Վաղարշապատում, այդ ընթացքը պետք է շարունկավի, որը բերելու է երկրի համապետական ազատագրմանը։

Ованнисян – о выборах в Вагаршапате: беспрецедентная атака со стороны власти на право и использование административного ресурса
15:40 03/11/2025
«Власть в Вагаршапате должна быть сменена», – заявил основатель партии «Наследие» Раффи Ованисян на пресс-конференции 3 ноября, посвященной предстоящим 16 ноября муниципальным выборам в Вагаршапате.
Он напомнил, что нынешняя власть, когда была оппозицией, жаловалась на использование административного ресурса на выборах.
«Но то, что мы видим сегодня, – беспрецедентная, наглая, гнусная атака на право: использование административного ресурса, запугивание людей, принуждения», – подчеркнул Ованнисян.
По его словам, 16 ноября в Вагаршапате произойдет смена власти, этот процесс должен продолжаться и привести к освобождению всей страны.
Напомним, на выборах в Совет старейшин Вагаршапата 16 ноября политические силы в избирательных бюллетенях будут расположены в следующем порядке: