Մեկ օրում Հայաստանում բացահայտվել է 117 հանցագործություն
ՆԳՆ-ն հրապարակել է տեղեկատվություն հանրապետությունում նոյեմբերի 11-ից 12-ը օպերատիվ իրավիճակի վերաբերյալ։ Բացահայտվել է 117 հանցագործություն, որոնցից 4-ը՝ նախկինում կատարված:
.44 դեպք` տրանսպորտային միջոց վարելու իրավունքից զրկված կամ այդ իրավունքը կասեցված կամ այդ իրավունքը չունեցող անձի կողմից տրանսպորտային միջոց վարելու,
.15 դեպք՝ թմրանյութի հայտնաբերման,
.7 դեպք՝ մարմնական վնասվածք պատճառելու,
.6-ական դեպք՝ ֆիզիկական ներգործության, անձնական ունեցվածքի գողության, փաստաթուղթ կեղծելու,
.3-ական դեպք՝ բուժաշխատողի կողմից մասնագիտական պարտականությունները չկատարելու, աշխատանքի պաշտպանության կանոնները խախտելու,
.2-ական դեպք՝ խարդախության, գույքը ոչնչացնելու կամ վնասելու, ծառերը, թփերը ապօրինի հատելու։
Բացահայտվել է նաև հոգեկան ներգործության, ավազակության, բնակարանային գողության, շորթման, խուլիգանության, կաշառակերության, զենք-զինամթերքի առգրավման, թմրամիջոցի մաքսանենգության, ինքնիրավչության, ընդերքի պահպանման կամ օգտագործման պահանջները խախտելու և այլ դեպքեր։
.2-ական դեպք՝ անձնական ունեցվածքի գողության,
.1-ական դեպք՝ խուլիգանության, բնակարանային գողության։
Հայտնաբերվել է 6 հետախուզվող, կամավոր ներկայացել է 2-ը։
Գրանցվել է զենք-զինամթերք կամավոր հանձնելու 3 դեպք։
Անցած 1 օրում գրանցվել է 19 ավտովթար․1 մարդ զոհվել է, 28-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ։

Armenia records 117 crimes in one day
Armenia’s Interior Ministry reported 117 crimes in the country between November 11 and 12, including four previously committed offenses.
According to the ministry, the largest share – 44 cases – involved driving without a valid license. Police also recorded 15 drug-related incidents, seven cases of bodily harm and six each of physical assault, theft and document forgery.
Three cases were registered for medical negligence and workplace safety violations, while two each involved fraud, property damage and illegal tree cutting. Other crimes included robbery, extortion, bribery and drug smuggling.
Six wanted persons were located, with two turning themselves in. Three individuals voluntarily surrendered weapons and ammunition.
Traffic police documented 19 road accidents in the same period, resulting in one death and 28 injuries.